Czas i miejsce konferencji: 18-19.06.2013 w Hotelu Śląsk przy ul. Oporowskiej 60 we Wrocławiu
III edycja Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku już za nami. Wydarzenie trwało 2 dni, jednak to i tak za krótko, aby w pełni wyczerpać omawiane tematy. Corocznym celem konferencji jest wymiana doświadczeń w zakresie zrównoważonego gospodarowania odpadami. Organizatora konferencji Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A. wspierała firma M&M Consulting, która współorganizowała wydarzenie. Tematem przewodnim była „Efektywność surowcowa sieci dostaw dzięki logistyce odzysku. Wydarzenia konferencyjne podzielone zostały na cztery bloki tematyczne
Odpowiedzialny łańcuch dostaw
Prelegenci skoncentrowali swoją uwagę na problematyce prowadzenia działalności w sposób, który łączy cele ekonomiczne z dobrem społeczeństwa i środowiska naturalnego. Poruszono tematykę odpowiedzialnej konsumpcji i kwestię rosnącej, jednak wciąż stosunkowo niewielkiej świadomości społecznej.
Zagospodarowanie odpadów – doświadczenia polskie i japońskie
Szczególnie interesujące było wystąpienie gościa specjalnego z Japonii – Satoru Otake z firmy Pansaonic Eco Technology Center, który podzielił się swoim doświadczeniem w zakresie recyklingu sprzętu AGD – kształtował się on na poziomie 84%, co wzbudziło podziw słuchaczy.
Nowelizacja przepisów – gospodarka odpadami – perspektywa Unii Europejskiej i Polski
Głos w spraw stanowiska Unii zabrał Ronald Philipp jako przedstawiciel FEAD (Europejska Federacja Gospodarki Odpadami). Reprezentantem PIGO (Polska Izba Gospodarki Odpadami) był prezes zarządu Dariusz Matlak. Poruszono między innymi tematykę trudności w sprostaniu unijnym celom implementowanym na grunt krajowy najnowszymi ustawami z zakresu gospodarki odpadami. Zwrócono uwagę na mnogość obowiązków z zakresu ochrony środowiska ciążących na przedsiębiorcach.
Domykanie pętli łańcucha dostaw – ekonomiczne aspekty, praktyczne przykłady
W tym bloku prezentowały się firmy, które mogą się pochwalić prowadzeniem biznesu zgodnie z zasadą CSR. Prelekcja przedstawiciela PGE udowodniła, że firma troszczy się zarówno o bezpieczeństwo energetyczne kraju, jak i ochronę zasobów środowiska naturalnego. Uczestnicy konferencji mogli również dowiedzieć się, jak otrzymać preferencyjny kredyt na inwestycje z zakresu ochrony środowiska lub jak zorganizować wydarzenie zgodnie z najnowszym standardem ISO 20121
To, co wyróżniało tę konferencję na tle innych tego typu spotkań na terenie kraju, to żywe debaty, podczas których przedstawiciele nauki i biznesu prowadzili konstruktywny dialog w poszukiwaniu efektywnych rozwiązań. Ta wymiana doświadczeń przyniosła wiele ciekawych wniosków.
Hotel Śląsk*** to idealne dla celów biznesowych miejsce położone w samym sercu Wrocławia (5 minut drogi od Rynku i 10 minut od dworca kolejowego). Do dyspozycji gości znajduje się położony przed budynkiem bezpłatny parking na ponad 90 miejsc postojowych. Cicha i spokojna okolica, w której położony jest hotel, sprzyja zarówno pracy, jak i odpoczynkowi. W obiekcie znajdują się przestronne, jasne i kompleksowo wyposażone sale: konferencyjna i szkoleniowa. Nowoczesny sprzęt oraz wygodne meble, które się w nich znajdują, sprawią, że udział w spotkaniu będzie dla gości przyjemnością. Po czasie nauki i skupienia warto udać się do restauracji, której Szef specjalizuje się w kuchni Fusion i serwuje tradycyjne polskie potrawy w połączeniu z elementami kuchni świata.
http://www.hotel-slask.pl/
https://www.facebook.com/HotelSlask/