Usługi

Jesteś tutaj:Strona główna/Usługi
Usługi 2024-07-17T19:01:36+02:00

W swojej ofercie posiadamy następujące usługi

Przejęcie obowiązku odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych oraz obowiązku edukacji ekologicznej

Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. realizuje obowiązek odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych w imieniu ponad 4 tysięcy przedsiębiorstw wprowadzających na rynek krajowy produkty w opakowaniach.

Jest to możliwe jedynie dzięki dobrej współpracy z posiadaczami odpadów zaangażowanymi w selektywną zbiórkę oraz odzysk i recykling odpadów opakowaniowych.

Wieloletnie doświadczenie oraz fachowa wiedza pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Naszym Klientom gwarantujemy bezpieczeństwo i rzetelność realizacji przyjętego obowiązku.

Wspólnie tworzymy krajowy system recyklingu odpadów opakowaniowych, ograniczając masę odpadów deponowanych na składowiskach.

Sprawozdania dotyczące opakowań i odpadów opakowaniowych

Sporządzamy zarówno roczne sprawozdania o produktach w opakowaniach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami opakowaniowymi, jak i sprawozdania OPAK i OŚ-OP1 za lata wcześniejsze. Dzięki wygodnemu w obsłudze portalowi internetowemu www.opaki.pl dajemy możliwość zamówienia sprawozdań dotyczących opakowań: OPAK-1, OPAK-2, OPAK-3, jak również sprawozdania OŚ-OP1 za lata 2011-2014. Sprawozdania te zobowiązane są składać firmy wprowadzające na rynek produkty w opakowaniach, ale również producenci opakowań, firmy sprowadzające opakowania zza granicy, jak i firmy sprzedające towar w opakowaniach za granicę.

Dopłaty do recyklingu DPR/EDPR

Wytwarzasz odpady, wystawiasz KPO? Poznaj nasze dopłaty do recyklingu. Gospodarka odpadami może być nie tylko kosztem, ale też przychodem. Zawnioskuj o dokumenty potwierdzające recykling Twoich odpadów: DPR/EDPR. Odkupimy je od Ciebie generując dodatkowy przychód dla Twojej firmy.

Szkolenie – opłata produktowa

W trakcie szkolenia przekazujemy informacje oraz praktyczne wskazówki pomocne w realizacji obowiązków, wynikających z prawa dotyczącego gospodarki opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.

Nasza wiedza oparta jest na aktualnych interpretacjach Ministerstwa Środowiska i urzędów marszałkowskich oraz dodatkowo poszerzona o praktyczne doświadczenie w kontaktach z przedsiębiorstwami.

Szkolenie – opłata produktowa

Publiczne kampanie edukacyjne

W ofercie usług znajduje się również realizacja publicznych kampanii ekologicznych oraz przejęcie ustawowego obowiązku edukacji ekologicznej, w tym:

  • warsztaty dla pracowników firm,
  • zewnętrzne akcje edukacyjne, konkursy zachęcające do segregacji odpadów, m. in. w przedszkolach, szkołach, na festynach, piknikach,
  • wspólne warsztaty ekologiczne,
  • wspólne wystąpienia na festynach, piknikach, wystawach, targach,
  • wyposażenie szkół, przedszkoli, kącików dla dzieci na terenie firmy w materiały edukacyjne,
  • wspólne opracowanie folderów, plakatów, filmów i innych materiałów edukacyjnych,
  • wsparcie merytoryczne kącika ekologicznego na stronach internetowych kontrahentów.