Akcja Kronodrzewko

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Akcja Kronodrzewko

W sobotę, 13 kwietnia 2019 roku na terenie Leśnictwa Spore w województwie zachodniopomorskim odbyła się coroczna akcja Kronodrzewko, realizowana przez firmę Kronospan, która wykorzystuje m.in. drewniane odpady opakowaniowe do produkcji najwyższej jakości płyt drewnopochodnych, stosowanych do produkcji mebli.

Inicjatywa polega na zasadzeniu 10 tysięcy drzew w okolicy miejscowości Szczecinek, a na terenie całego kraju 60 tysięcy drzew.

Jak każdego roku, po zasadzeniu drzew, uczestnicy wzięli udział w rodzinnych konkursach plenerowych i zabawach integracyjnych, a przy okazji zdobyli wiedzę o recyklingu i zasadach segregacji odpadów z drewna.

W ramach publicznych kampanii edukacyjnych firma Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S. A. zorganizowała pokazy iluzjonistyczne „Magia recyklingu”, poruszające ważną tematykę recyklingu drewna i drewnianych odpadów opakowaniowych. Następnie odbyła się debata ekonomisty środowiskowego dr Katarzyny Michniewskiej oraz dziennikarza i prezentera telewizyjnego Macieja Orłosia. W jej trakcie poruszone zostały kwestie: korzyści z sadzenia drzew, przedmiotów powstałych z recyklingu drewna, zasad segregacji odpadów. Podsumowaniem debaty był quiz z nagrodami.

W trakcie pikniku, na zorganizowanym przez nas stoisku edukacyjnym, dzieci i dorośli przez wspólna zabawę zdobywali wiedzę związaną z recyklingiem drewna. Na uczestników czekały przygotowane przez nas: zagadki do rozwiązywania, rebusy, kolorowanki, gadżety oraz pokaz upcyklingu. Miejsce to cieszyło się dużym zainteresowaniem i integrowało wiele pokoleń.

Każdego roku w akcji biorą udział pracownicy, współpracownicy i goście Kronospanu, w tym klienci i dostawcy, uczniowie, miejscy i powiatowi samorządowcy, harcerze, leśnicy. Od początku akcji zasadzono ponad pół miliona nowych drzew.

2023-08-24T09:54:17+02:00