Akcja “Weź mnie w obroty”

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT 2014/Akcja “Weź mnie w obroty”

Firma: Carlsberg Polska

“Weź mnie w obroty” to kampania dedykowana jednemu z najbardziej ekologicznych opakowań wykorzystywanych w branży spożywczej – szklanej butelce zwrotnej.

„Weź mnie w obroty” jest apelem, by zwracać butelki do sklepu. Ten gest to wyraz troski o środowisko naturalne. Pomimo wielu zalet, potencjał butelki zwrotnej w Polsce nie jest w pełni wykorzystywany. W całej Polsce krąży obecnie prawie 400 mln butelek zwrotnych.

Zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska, mogłyby zostać użyte ponownie przynajmniej 20 razy. Tymczasem obecnie jedna butelka trafia do obiegu – między sklepem a jej ponownym napełnieniem – średnio 8–12 razy.

 

Akcja Weź mnie w obroty 1

Źródło:www.wezmniewobroty.pl

Celem kampanii „Weź mnie w obroty” jest zwiększenie świadomości ekologicznej konsumentów, zwrócenie ich uwagi na możliwość wielokrotnego wykorzystania szklanej butelki zwrotnej. Akcja ma motywować do tego, aby nie wyrzucać takich butelek, popularyzować proekologiczne myślenie i doceniać odpowiedzialne zachowania konsumenckie. Jej zadaniem jest zbudowanie świadomości wśród Polaków, iż zwracanie butelek do sklepów jest eko. Ten drobny wysiłek opłaca się ze względów ekologicznych i ekonomicznych.

 

Akcja Weź mnie w obroty 2

Źródło:www.wezmniewobroty.pl

Działania kampanii wspierają – Piotr Rogucki jako Ambasador i główny bohater spotu oraz Marta Zabłocka – autorka komiksu opowiadającego o przygodach butelki zwrotnej. Partnerem Merytorycznym kampanii jest Fundacja Nasza Ziemia, która od ponad 20 lat edukuje, uświadamia i pracuje nad zmianą nieekologicznych nawyków Polaków.

Organizatorem kampanii „Weź mnie w obroty” jest Carlsberg Polska, producent marek piwa w butelkach zwrotnych, od lat konsekwentnie podejmujący proekologiczne działania na rzecz propagowania idei korzystania z butelki zwrotnej.

Źródło: http://www.wezmniewobroty.pl

2017-11-16T09:45:43+01:00