Biologiczna Oczyszczalnia Ścieków

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT 2013/Biologiczna Oczyszczalnia Ścieków

Firma: Eko-Sum

Oczyszczalnie ścieków BIO HERO są to biologiczne oczyszczalnie ścieków. Podstawową różnicą między oczyszczalnią biologiczną a tradycyjną – drenażową, jest to że cały proces oczyszczania ścieku w oczyszczalni biologicznej jest zamknięty w obrębie urządzenia. Oczyszczalnia drenażowa dla prawidłowego działania oprócz osadnika, wymaga także systemu drenażu rozsączającego. Dzięki temu że oczyszczalnie biologiczne są bardziej efektywne, oczyszczoną wodę można wykorzystywać w celach gospodarczych, np. do podlewania trawnika, odprowadzić do wód powierzchniowych, rowów melioracyjnych, strumyków, rzek lub bezpośrednio do gruntu za pomocą prostej studni chłonnej.

Biologiczna oczyszczalnia ścieków

Źródło: www.eko-sum.pl/

Oczyszczalnie BIO HERO to oczyszczalnie hybrydowe, tzn. że łączą w sobie dwie metody oczyszczania. Pierwszą i podstawową jest osad czynny, drugą złoże biologiczne stanowiące dodatkową powierzchnię pod rozwój bakterii tlenowych jak i beztlenowych biorących udział w procesie oczyszczania. Wyposażenie oczyszczalni w złoże biologicze o odpowiednio dużej powierzchni zapewnia większą ilość bakterii, dużą przepustowość dobową oraz większą odporność na nierównomierność dopływu ścieków, przerwy w dostawie prądu jak i przerwy w użytkowaniu, mogące dochodzić do kilku tygodni (przy włączonej dmuchawie).

Podstawowa, najmniejsza oczyszczalnia przydomowa BIO HERO składa się z trójkomorowego reaktora o pojemności 2000L. Zbiornik wykonany jest z wytrzymałego polietylenu i posiada kształt przypominający budowę granatu. Ściany zbiornika o grubości 20mm są podówjnie żebrowane, od zewnątrz i od środka co zapewnia stabilność konstrukcji w każdych warunkach gruntowych bez użycia betonu lub konieczności kotwiczenia. Przegrody a w zasadzie kurtyny tworzące komory wewnątrz zbiornika wykonane są z elastycznego tworzywa dzięki czemu parcujący grunt, lub odkszałcenia ściany zbiornika powstałe wskutek wód gruntowych nie powodują pęknięć przegród – podstawowy problem oczyszczalni wykonanych z płyt polipropylenowych.

Prosta i przemyślana budowa oczyszczalni jak również zastosowane urządzenia peryferyjne zapewniają długą i bezawaryjną pracę. We wszystkich zestawach oczyszczalni BIO HERO wykorzystuje się japońskie dmuchawy NITTO KOHKI, gwarantujące najwyższą jakość.

 

Źródło: http://www.eko-sum.pl

2017-11-14T10:15:11+01:00