Drzewko Ukryte w Butelce “Recoffee Tree in the botle”

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT 2014/Drzewko Ukryte w Butelce “Recoffee Tree in the botle”

Firma: Organics Beauty Concept

Organics Beauty Concept, dystrybutor wysokiej jakości produktów fryzjerskich i kosmetycznych, mając na uwadze środowisko naturalne, sprzedaje swoje produkty w biodegradowalnych butelkach, w których na dnie ukryte jest nasionko drzewa. Po zużyciu produkty z butelki może wyrosnąć drzewo. Poniżej zamieszczamy więcej informacji na temat „innowacyjnej butelki”.

Drzewko Ukryte w Butelce

Realizując przyjęte „zielone” zobowiązanie firma O’right stworzyła, opatentowała i obecnie produkuje, jedyne w swoim rodzaju opakowanie:”Drzewko w butelce”. Butelka jest wykonana z pochodzącego w 100% biodegradowalnego tworzywa pozyskanego z fusów kawowych, a w niej umieszczone jest nasiono. Po zużyciu szamponu Recoffee butelka może zostać posadzona. Rozkładająca się butelka staje się źródłem składników odżywczych dla nasiona, z którego właśnie wyrośnie krzew kawy!

Jak z Twojej butelki może wyrosnąć drzewo?

  • Zasadź butelkę – po zużyciu produktu należy usunąć nakrętkę, wypłukać butelkę czystą wodą, a następnie posadzić w glebie na tyle głęboko, aby przykryć logoO’right.
  • Butelka ulegnie biodegradacji – w ciągu następnych 6 miesięcy butelka będzie się rozkładać, zmieniając się w odżywczy nawóz dla krzewu.
  • Obserwuj, jak rośnie Twoje drzewo – po 12 miesiącach butelka będzie prawie całkowicie rozłożona, a z nasiona zacznie rosnąć krzew kawy.

 

Jak to działa?

Butelka jest fabrycznie zaopatrzona w nasiono, które jest umieszczone w specjalnych „wtyczkach” u podstawy butelki. Postępując zgodnie z powyższą instrukcją sadzenia, zużytą butelkę umieszcza się w ziemi tak, aby mogło dostać się do niej światło słoneczne, niezbędne w procesie biodegradacji.

Czas potrzebny do całkowitego rozkładu butelki oraz do wykiełkowania nasiona może różnić się w zależności czynników, takich jak: temperatura, warunki glebowe i wilgotność.

Powyższe działanie zgodne jest z eko-koncepcją >cradle to cradle<. Podstawą koncepcji jest postrzeganie materiałów jako składników pokarmowych krążących w zdrowych, bezpiecznych organizmach-ekosystemach. Jest to holistyczne podejście do procesu projektowania, mające na celu stworzenie systemów, które są nie tylko skuteczne, ale również wolne od odpadów. Składniki techniczne są ograniczone do nietoksycznych, nieszkodliwych materiałów syntetycznych, które mogą być używane w ciągłym cyklu bez utraty jakości. W ten sposób materiały te mogą być stosowane w obiegu zamkniętym, zamiast być poddawane procesowi downcyclingu – przemiany do produktów o niższej wartości jakościowej, gdzie ostatecznie stają się odpadem. Biologiczne z kolei składniki są materiałami organicznymi, które ostatecznie mogą trafić do otoczenia i rozłożyć się w glebie, dostarczając żywności dla mikroskopijnych form życia.

Firma Organics Beauty Cobcept promuje w Polsce takie koncepcje.

2017-11-17T11:36:51+01:00