EcoCar – ekologiczne taksówki

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT Usługa 2016/EcoCar – ekologiczne taksówki

Flota EcoCar S.A. to ekologiczne samochody nie starsze niż 2 lata, spełniające restrykcyjne normy emisji spalin. Wszystkie samochody spełniają normę emisji spalin EURO 5. W 2015 r. we flocie EcoCar S.A. pojawiły się również auta hybrydowe marki Toyota, z najnowszym napędem HSD łączącym silnik spalinowy z elektrycznym. Do 2017 r. firma EcoCar S.A. planuje zastąpić wszystkie swoje auta samochodami hybrydowymi.

Obsługa wszystkich zleceń odbywa się za pomocą autorskiego systemu logistycznego, stale monitorującego rozmieszczenie taksówek oraz przebieg kursów. System ma na celu planowanie ruchu taksówek, dobranie optymalnej trasy do klienta podczas zamawiania taksówki, a przez to ograniczenie emisji dwutlenku węgla i minimalizowanie eksploatacji pojazdów.

Ecocar ekologiczne taksowki

System monitoruje trasy taksówek, styl jazdy kierowców oraz umożliwia skierowanie do klienta taksówki, która znajduje się najbliżej, co optymalizuje spalanie paliwa i zmniejsza jego emisję do atmosfery.

Kierowcy taksówek przestrzegają zasad eko-jazdy. Każdy kierowca EcoCar przechodzi szkolenie z zasad ekologicznej jazdy i jest nagradzany za ich przestrzeganie. Jazda zgodnie ze wskazaniami komputerów pokładowych ułatwia zachowywanie stylu ekonomicznej i ekologicznej jazdy.

Obieg większości dokumentów w firmie odbywa się w formie elektronicznej, co również wpisuje się w charakterystykę EcoCar. W pełni elektroniczny system rozliczeń bezgotówkowych z firmami oraz identyfikacja klienta na podstawie numeru telefonu pozwala wyeliminować produkcję kart plastikowych i voucherów papierowych.

EcoCar – www.ecocar.pl

2018-03-15T09:52:45+01:00