I edycja Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Odpady

Jesteś tutaj:Strona główna/Poprzednie edycje: Odpady/I edycja Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Odpady

Czas i miejsce konferencji: 22-23.09.2014r. w Hotelu Śląsk we Wrocławiu

Proszę kliknąć tutaj, aby poznać Harmonogram I edycji Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Odpady

Odpady opakowaniowe z gospodarstw domowych

W dniach 22-23 września 2014 r. odbyła się I edycja Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Odpady. Konferencja została zorganizowana w Hotelu Śląsk we Wrocławiu przez Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji były odpady opakowaniowe z gospodarstw domowych. Wśród sponsorów tego wydarzenia znalazły się takie firmy jak Tomra Sorting Sp. Z o.o., twórca aplikacji Kiedy Wywóz oraz Ośrodek Ochrony Pracy Kontrakt. Patronem konferencji była Polska Izba Gospodarki Odpadami. Wsparcia medialnego udzieliły portale internetowe: magazyngmina.pl, ekologia.pl, biznesiekologia.pl, odpady.net.pl, ekogroup.info, agronews.com.pl, ekohabitat.pl, odpady.pl, eko-polska.pl, veox.eu oraz czasopismo „Logistyka Odzysku”. Konferencję rozpoczął bankiet wieczorny, który odbył się 22 września 2014 r. z gościnnym występem Joanny Bartel. Spotkanie pozwoliło uczestnikom na wymianę poglądów i zawieranie nowych znajomości w przyjaznej nieformalnej atmosferze.

Drugi dzień obrad podzielony był na 3 bloki tematyczne. Uroczystego otwarcia dokonała Katarzyna Michniewska, prezes zarządu Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A. Pierwszy blok tematyczny dotyczył edukacji ekologicznej w gminach, jej form oraz dokumentów DPO/DPR dotyczących odpadów opakowaniowych pochodzących z gospodarstw domowych.
Debatę, która odbyła się potem, poprowadziła dr inż. Barbara Kozłowska z Politechniki Łódzkiej. Uczestnicy dyskusji rozmawiali na temat wykorzystywanych w gminach form edukacji ekologicznej, ich skuteczności oraz przedstawili nowe pomysły, które mogłyby przynieść oczekiwane efekty. Dyskusja dotyczyła również dokumentów potwierdzających recykling oraz inny niż recykling proces odzysku, planowanych zmian w przepisach w tym zakresie oraz wadach i zaletach wynikających ze zmian.

Tematyka kolejnego bloku dotyczyła między innymi koncepcji “city mining” – kompleksowego systemu obejmującego cykl życia produktu i umożliwiającego czerpanie surowców ze źródeł antropogenicznych. Kolejna prelekcja należała do prezesa zarządu Tomra Sorting Sp. z o.o. – Maiusza Rajcy, który zaprezentował nowoczesne rozwiązania sortowania odpadów. Drugi blok tematyczny dotyczył również problematyki popranej klasyfikacji odpadów. Debatę po drugim bloku poprowadził prof. dr hab. Zenon Foltynowicz, profesor zwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Po przerwie obiadowej oraz zwiedzaniu EXPO rozpoczął się trzeci blok prelekcji. Dotyczył on spalarni odpadów Maishima w Osace w Japonii – nowoczesnych rozwiązań wspomagających selektywna zbiórkę odpadów oraz bezpieczeństwa na instalacjach w sortowaniach. Kolejna prelekcja – dr. Pawła Hanczara – poświęcona aplikacji Kiedy Wywóz, wzbudziła ciekowość słuchaczy i podczas ostatniej debaty wiele pytań dotyczyło jej działania. Większość uczestników spotkania była pod wrażeniem użyteczności i przydatności aplikacji.

Hotel Śląsk*** to idealne dla celów biznesowych miejsce położone w samym sercu Wrocławia (5 minut drogi od Rynku i 10 minut od dworca kolejowego). Do dyspozycji gości znajduje się położony przed budynkiem bezpłatny parking na ponad 90 miejsc postojowych. Cicha i spokojna okolica, w której położony jest hotel, sprzyja zarówno pracy, jak i odpoczynkowi. W obiekcie znajdują się przestronne, jasne i kompleksowo wyposażone sale: konferencyjna i szkoleniowa. Nowoczesny sprzęt oraz wygodne meble, które się w nich znajdują, sprawią, że udział w spotkaniu będzie dla gości przyjemnością. Po czasie nauki i skupienia warto udać się do restauracji, której Szef specjalizuje się w kuchni Fusion i serwuje tradycyjne polskie potrawy w połączeniu z elementami kuchni świata.

http://www.hotel-slask.pl/
https://www.facebook.com/HotelSlask/

 

2023-12-01T12:58:32+01:00