EKOCHEM – Absorber wilgoci (Eko-absorber)

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT Produkt 2016/EKOCHEM – Absorber wilgoci (Eko-absorber)

Eko-Absorber wilgoci – skuteczny produkt firmy WW EKOCHEM

Absorber wilgoci (Eko-absorber) to produkt firmy WW EKOCHEM, dodatek modyfikujący do tworzyw sztucznych w postaci granulatu na bazie LDPE i tlenku wapnia (substancja aktywna), pochłaniający wilgoć, odgazowujący tworzywo. Eko-absorber jest bezpieczny dla środowiska – tlenek wapnia jest naturalnym surowcem, do którego wydobycie nie wymaga dużych nakładów energii, a substancja z racji naturalnego pochodzenia jest nieszkodliwa.

Usuwanie wilgoci z tworzywa jest ważnym elementem procesu produkcji, ponieważ nawet niewielkie ilości wody mogą spowodować uszkodzenie materiału końcowego lub tworzenie produktu o mniejszej wartości (np. z mniejszą odpornością na uszkodzenia). Z tego względu stosuje się specjalistyczne urządzenia, które osuszają tworzywo, takie jak suszarki i odwilżacze.

Problem odgazowania tworzywa przy produkcji jest także bardzo istotny. W trakcie ruchu materiału w cylindrze wytłaczarki następuje wzrost jego ciśnienia i temperatury, czego skutkiem jest uwalnianie się związków lotnych z tworzywa. Sprężone cząsteczki gazu powodują powstawanie w tworzywie przestrzeni wypełnionych gazem co pogarsza jakość produktu końcowego.

EKOCHEM - Absorber wilgoci (Eko-absorber)

Dlaczego stosowanie Eko-absorbera to dbanie o środowisko naturalne? Jak firmy stosujące eko-absorber stają się firmami przyjaznymi dla środowiska?

Eko-Absorber unieczynnia niektóre zanieczyszczenia (np. kwasowe związki chloru) z przemiałów i granulatów PE, PP, ABS, PS, PVC, PA. Stosowanie absorbera wilgoci odciąża zatem środowisko naturalne, zapobiegając przed migracją tego typu zanieczyszczeń.

Zastosowanie absorbera wilgoci całkowicie wyklucza konieczność suszenia tworzywa w suszarce. Reakcja substancji czynnej zawartej w dodatku zachodzi bezpośrednio w czasie procesu plastyfikacji, przetwórstwa tworzywa. Stosowanie Eko-absorbera jest inwestycją prowadzącą do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i w rezultacie wzrostu efektywności energetycznej przedsiębiorstw.

Czasami ekologiczne rozwiązania, powodują wzrost kosztów dla przedsiębiorstwa. Eko-absorber pozwala na zmniejszenie kosztów procesu produkcji, otrzymanie pełnowartościowego produktu (odgazowanego i wysuszonego) – wszystko to w warunkach przyjaznych dla środowiska. Już przy niewielkiej ilości (0,5%- 5% – w zależności od wilgotności i zastosowania wyrobu gotowego) Eko-absorber spełnia swoje zadanie.

EKOCHEM – wwekochem.com

 

2018-03-15T09:29:18+01:00