Ekologiczna płytka dywanowa

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT 2013/Ekologiczna płytka dywanowa

Firma: Modulyss www.modulyss.com

Wyjątkowe kolekcje płytek dywanowych, stworzone, aby spełniać wysokie wymagania pomieszczeń biurowych.

Połączenie fachowości modulyss® i Aquafil.

Jedyne kolekcje płytek dywanowych, posiadających jedną, wyjątkową cechę, która stawia je ponad konkurencją: przędza składająca się w 100% z materiałów poprodukcyjnych podlegających recyklingowi.

Ekologiczna płytka dywanowa

Włókno: Stworzone przez firmę Aquafil, europejskiego lidera w produkcji włókien dywanowych z poliamidu (PA 6).

Płytka Econyl powstaje z odpadów poprodukcyjnych i konsumenckich, pochodzących zarówno z własnego procesu produkcyjnego Aquafil, jak i produkcji firmy modulyss®.

Podłoże pierwotne: Wykorzystana osnowa produkowana jest z poliestru, który po zużyciu w 100% nadaje się do recyklingu (certyfikacja BRE).

Podłoże Colback®SMR łączy jedyne na świecie włosie z materiałów pochodzących w 100% z recyklingu z podłożem pierwotnym, także wytwarzanym w 100% z surowca wtórnego.

back2back: Firma modulyss® wykorzystuje własne odpady z płytek dywanowych powstałe przy ich cięciu, aby jeszcze bardziej wzmocnić i usztywnić swoje produkty. Odpady te są rozdrabniane i dodawane do warstwy spodniej z bitumu. W ten sposób spód płytek zawiera w 10% odpady poprzemysłowe.

Imponująca trwałość: Nasze płytki z linii eko to produkty wiodące w dziedzinie włókien pochodzących z recyklingu, o nadzwyczaj wysokim odsetku zawartości składników wtórnych, co jednak nie wpływa negatywnie na wytrzymałość produktu. Przy tym doskonale sprawdzają się nawet w najintensywniej użytkowanych pomieszczeń biurowych. Dzięki ich ekologicznym cechom, nadającym pomieszczeniom naturalny charakter, kolekcje te odznaczają się tym, że są pod każdym względem przyjazne dla środowiska.

2017-11-14T12:37:29+01:00