Ekologiczne produkty Biobag

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT 2013/Ekologiczne produkty Biobag

Firma: BioBag, http://www.biobag.pl/

Produkty BioBag to pogodzenie wymagań rynku i środowiska. To także rezultat norweskiego umiłowania przyrody, talentu do interesów, pragmatyzmu i zaawansowanych technologii, dzięki którym ze skrobi kukurydzianej powstają trwałe, estetyczne, a przede wszystkim przyjazne dla planety i (zgodnie z europejską normą EN-13432) w pełni biodegradowalne i kompostowalne torby i folie BioBag.

Ekologiczne produkty Biobag

Źródło: http://www.biobag.pl/

Ekologiczne produkty BioBag w ogóle nie zawierają polietylenu, powszechnego we współczesnej produkcji szkodliwego związku rozkładającego się przez setki lat. Worki, torby i folie BioBag w warunkach kompostowych (w obecności tlenu i wyspecjalizowanych mikroorganizmów) rozkładają się w około 45 dni.

Dzięki niewielkiemu zapotrzebowaniu na energię i niskiemu potencjałowi tworzenia efektu cieplarnianego przy produkcji, pod względem bezpieczeństwa dla środowiska opakowania BioBag daleko w tyle zostawiają torby papierowe.
A dzięki temu, że w warunkach kompostowych po 45 dniach ulegają całkowitej biodegradacji (i zgodne są tym samym z z europejską normą EN-13432), problem zalegających setki lat plastikowych toreb foliowych zostaje wyeliminowany.

Dodatkowo, biodegradowalne torby BioBag zwolnione są z opłaty produktowej, przez co koszt ich udostępniania w sklepach jest mniejszy, niż innych toreb.

Torby BioBag dostępne są w pełnej gamie kształtów i rozmiarów, z ekologicznymi nadrukami do 8 kolorów.

2017-11-14T09:10:20+01:00