Ekologicznie najlepsi czyli Złote Medale targów Poleko 2013

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Ekologicznie najlepsi czyli Złote Medale targów Poleko 2013

Złoty Medal Pol-Eco-SystemDo konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich rocznie staruje niemal 500 produktów. Jednak tylko te z nich, które spełniają kryteria profesjonalnego jury otrzymują to prestiżowe wyróżnienie. Sąd Konkursowy, w którego skład wchodzą wybitni specjaliści reprezentujący odpowiednie dziedziny życia gospodarczego poszukuje produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie. Złoty Medal MTP jest zatem potwierdzeniem doskonałości produktu.

W tym roku na targach POLEKO jury konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Marek Sozański przyznało czterem produktom to zaszczytne wyróżnienie.

Lista laureatów Złotego Medalu MTP na targach Poleko 2013:

1. Palnik UNI-MAX z segmentowym ruchomym rusztem typu schodkowego
Z.P.D. SKIEPKO Wiesław Skiepko, Włoszczowa

To pierwszy bezobsługowy, całkowicie samoczyszczący się nowej generacji palnik na pellet z ceramicznym paleniskiem i segmentowym ruchomym rusztem typu schodkowego – do kotłów CO i procesów technologicznych dedykowany do spalania pelletów przemysłowych.

2. Systemy biodegradacji NOVA –KOMP
AK NOVA sp. z o.o., Poznań

To pierwsza, zrealizowana od podstaw i wdrożona na skalę przemysłową polska technologia przetwarzania frakcji biodegradowalnej w procesie tlenowym. Firma AK Nova z powodzeniem realizuje cały proces inwestycyjny od pomysłu, poprzez fazę projektową, budowlaną, technologiczną, aż do rozruchów, przeszkolenia załogi i uzyskania wszystkich niezbędnych decyzji i pozwoleń.

3. DACHS SE – mikrokogenerator
Senertec Kraft –Wärme-Energiesysteme GmbH

Zgłaszający : „IZOLACJE” sp. z o.o., sp.kom., Miszewko

Kogenerator DACHS to niemiecki kompaktowy blok energetyczny zasilany gazem ziemnym, LPG lub olejem napędowym – nowoczesny system kompleksowego zaopatrzenia w ciepło, prąd i ciepłą wodę użytkową. Jego moc i funkcjonalność umożliwia zastosowanie go jako centrala energetyczna na potrzeby domów jednorodzinnych oraz obiektów o większym zapotrzebowaniu na ciepło do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej takich jak domy wielorodzinne, budynki użyteczności publicznej lub zakłady produkcyjne.Ogrzewając obiekty DACHSEM, można jednocześnie produkować prąd ze sprawnością przewyższającą 100 %. To rentowna alternatywa dla kotłów gazowych i OZE.

4. Agregat kogeneracyjny typu HE-SEC-200/242-MG200-S zasilany wodorem odpadowym o zwiększonej sprawności przy zasilaniu gazem ziemnym
P.P.U.H. „HORUS –ENERGIA” sp. z o.o., Sulejówek

Agregat kogeneracyjny zasilany wodorem, gazem koksowniczym oraz ziemnym. Silnik wyposażono w zmodernizowany w Politechnice Krakowskiej inteligentny układ wtrysku gazu. Uzyskano sprawność o 5% wyższą niż w fabrycznym układzie mieszalnikowym! Innowacyjność powstała ze wspólnego działania przemysłu i nauki. Agregat wykorzystuje odpadowe gazy „wodorowe” z przemysłu chemicznego oraz obniża zużycie gazu ziemnego, zmniejszając niekorzystne emisje do atmosfery. Przedstawiciel nowej rodziny agregatów.

Ozłocone produkty będą prezentowane na ekspozycji targów, a dodatkowo w „Strefach Mistrzów” czyli specjalnych stoiskach w pawilonach 5 i 7 będzie można oddać głos na któregoś z laureatów. Jeszcze przez miesiąc po zakończeniu targów głosowanie będzie się odbywać na stronie internetowej www.zlotymedal.mtp.pl Produkt, który otrzyma największą liczbę głosów zdobędzie prestiżowy tytuł „Złoty Medal MTP – Wybór Konsumentów” oraz specjalnie zaprojektowaną statuetkę.

Więcej na www.poleko.mtp.pl

2018-03-08T14:41:52+01:00