Grupa Żywiec S.A. – Butelka w grze, czyli drugie życie opakowań zwrotnych

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT Usługa 2018/Grupa Żywiec S.A. – Butelka w grze, czyli drugie życie opakowań zwrotnych

PRZEDSIĘBIORCA: Grupa Żywiec S.A.

NAZWA ZGŁASZANEJ USŁUGI: Butelka w grze, czyli drugie życie opakowań zwrotnych

„Butelka w Grze” to kolejne działanie Grupy Żywiec w obszarze promocji opakowań zwrotnych. W 2017 roku producent piwa zadecydował o podniesieniu kaucji za butelkę zwrotną 35 do 50 groszy. Dzięki tej odważnej decyzji udało się dokonać realnej zmiany i odzyskać z rynku o 20 mln butelek więcej. To korzyść konsumentów, do których wraca wyższa kwota kaucji za butelkę zwrotną, ale przede wszystkim  dla środowiska – 20 mln odzyskanych butelek generuje mniejszą o 5.500 ton emisję CO2 do atmosfery.

We wrześniu 2018 roku pracownicy Grupy Żywiec edukowali konsumentów i wymieniali puste puszki i butelki na specjalnie przygotowane gadżety, rozmawiając o korzyściach jakie dla środowiska i portfela kupujących ma oddawanie butelki zwrotnej.

Aby nie trzeba było wyrzucać butelek zwrotnych, Grupa Żywiec przygotowała dla biorących udział w akcji specjalne torby, dzięki którym łatwiej będzie przynieść kupione piwo, a butelki zwrotne zabrać ze sobą.

Łącznie w trakcie 3 godzin, udało się zebrać 1700 puszek i butelek. Niemal co trzecie zebrane opakowanie było butelką zwrotną. Wszystkie zebrane tego dnia opakowania otrzymają drugie życie – puszki i butelki bezzwrotne trafią do recyklingu, a butelki zwrotne bezpośrednio do browarów.

Zasady konkursu

Eko-Hit Produkt

Eko-Hit Usługa

Eko-Hit Gmina Zasobooszczędna

 

2023-12-01T12:39:34+01:00