II edycja Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Odpady

Jesteś tutaj:Strona główna/Poprzednie edycje: Odpady/II edycja Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Odpady

Czas i miejsce konferencji: 14-15.09.2015 w Hotelu Śląsk we Wrocław

Proszę kliknąć, aby poznać Harmonogram II edycji Międzynarodowe Konferencji Logistyka Odzysku – Odpady

Bioodpady – najnowsze trendy i inspiracje

Tematem przewodnim drugiej edycji konferencji były Bioodpady – najnowsze trendy i inspiracje. Wśród sponsorów wydarzenia znalazły się takie firmy, jak: Equipo Sp. z o.o. oraz Intensive Tomasz Woźniak. Patronat honorowy nad konferencją sprawowało Ministerstwo Gospodarki oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Patronatem konferencji była Polska Izba Opakowań oraz Polska Izba Gospodarki Odpadami. Konferencja rozpoczęła się 14 września zwiedzaniem Zakładu Gospodarowania Odpadami Sp. z o. o. w Gaci (gmina Oława). Uczestnicy mieli możliwość zobaczenia, jak działa instalacja oraz poznali plany jej rozbudowy. Wieczorem tego samego dnia odbył się bankiet wieczorny – oficjalne rozpoczęcie konferencji – podczas którego uczestnicy zawierali nowe kontakty biznesowe w nieformalnej atmosferze.

Drugi dzień konferencji podzielony był na trzy bloki tematyczne. Pierwszy z nich dotyczył publicznych kampanii edukacyjnych w budowaniu zbiórki bioodpadów – przedstawiono stan zbiórki bioodpadów w Polsce, kampanie edukacyjne na terenie gminy (case study) oraz doświadczenia w budowaniu systemu zbiórki bioodpadów. Debata po pierwszym bloku była bardzo burzliwa – uczestnicy wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, aby na koniec podsumować, iż edukacja ekologiczna spełnia bardzo istotną rolę. Tematyka kolejnego bloku dotyczyła wydobywania bioodpadów ze strumienia odpadów zmieszanych – przedstawiono wymagania firm recyklingowych w zakresie czystości strumienia do recyklingu na przykładzie firmy Conkret Sp. J., sytuację dotyczącą selektywnego zbierania bioodpadów w gminach (regulacje i efekty) oraz omówiono kompostowanie bioodpadów na przykładzie technologii GORE®Cover. Po przerwie, przeznaczonej, m.in. na zwiedzanie EXPO, rozpoczął się trzeci – ostatni blok konferencji. Dotyczył on innowacji w gospodarce bioodpadami i najlepszych praktyk. Zaprezentowano doświadczenia spółki GWDA Piła oraz system EMAS jako narzędzie zarządzania ochroną środowiska a także obowiązki w zakresie zbiórki bioodpadów.

Hotel Śląsk*** to idealne dla celów biznesowych miejsce położone w samym sercu Wrocławia (5 minut drogi od Rynku i 10 minut od dworca kolejowego). Do dyspozycji gości znajduje się położony przed budynkiem bezpłatny parking na ponad 90 miejsc postojowych. Cicha i spokojna okolica, w której położony jest hotel, sprzyja zarówno pracy, jak i odpoczynkowi. W obiekcie znajdują się przestronne, jasne i kompleksowo wyposażone sale: konferencyjna i szkoleniowa. Nowoczesny sprzęt oraz wygodne meble, które się w nich znajdują, sprawią, że udział w spotkaniu będzie dla gości przyjemnością. Po czasie nauki i skupienia warto udać się do restauracji, której Szef specjalizuje się w kuchni Fusion i serwuje tradycyjne polskie potrawy w połączeniu z elementami kuchni świata.

http://www.hotel-slask.pl/
https://www.facebook.com/HotelSlask/

2023-12-01T12:56:15+01:00