II Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Opakowania

Jesteś tutaj:Strona główna/Poprzednie edycje: Opakowania/II Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Opakowania

Czas i miejsce konferencji: 19.06.2012 r. w Teatrze Stanisławowskim, w Starej Pomarańczarni na terenie Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Tematem wiodącym był „Zrównoważony łańcuch dostaw na drodze do społeczeństwa recyklingu”. Była to druga konferencja organizowana przez Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. poruszająca tematykę zrównoważonego zarządzania odpadami w sieciach dostaw, mająca na celu ukazanie realnych korzyści z zaangażowania przedsiębiorców w procesy odzysku i recyklingu, a zarazem ograniczenie negatywnego wpływu odpadów na środowisko.

Rangę wydarzenia podkreślały patronaty: Ministerstwa Gospodarki, m. st. Warszawy, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także Polskiej Izby Gospodarki Odpadami, Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Opakowań i Polskiej Izby Opakowań. Opiekę merytoryczną objęła prof. nadzw. dr hab. Halina Brdulak.

Coś dla umysłu i coś dla ducha

Szczególne znaczenie miało wystąpienie gościa specjalnego tegorocznej konferencji, Anthony’ego Sciarrotty, Dyrektora Działu Zwrotów w firmie Philips Consumer Lifestyle, USA. Duże zainteresowanie wzbudziły też prelekcje przedstawicieli IKEA, Titech i Centrum Utylizacji Opon. Konferencję zakończył koncert fortepianowy japońskiej pianistki Kayo Nishimizu, która zachwyciła słuchaczy wirtuozerskim wykonaniem utworów Fryderyka Chopina.

Konferencja ukazała różne oblicza, wyzwania i znaczenie logistyki odzysku dla współczesnych przedsiębiorstw. Zaprezentowano logistyczne rozwiązania dla obsługi zwrotów i reklamacji, omówiono potrzebę zastępowania w produkcji surowców naturalnych surowcami wtórnymi i kształtowania odpowiedzialnych biznesów w każdym sektorze gospodarki. Uczestnicy konferencji uświadomili sobie także, jaką władzę nad odpadami ma konsument – jak oni sami mogą wpływać na jego decyzje i postępowanie.

Teatr Stanisławowski mieści się w Starej Pomarańczarni jest jednym z kilku w Europie oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich. Od 2015 r. usytuowany jest na Trasie Bałtyckiej Europejskiego Szlaku Teatrów Historycznych. W Starej Oranżerii znajduje się również Królewska Galeria Rzeźby z kolekcją marmurowych posągów i gipsowych kopii najważniejszych dzieł starożytnych (od V wieku p.n.e. do III wieku n.e.) oraz nowożytnych. Jest tu też Galeria Rzeźby Polskiej z pracami niemal wszystkich najwybitniejszych polskich artystów, tworzących od początku XIX wieku do połowy XX wieku. W czasach Stanisława Augusta Stara Oranżeria służyła ponadto do przechowywania drzewek egzotycznych, które latem dekorowały królewskie ogrody.

http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/architektura/teatr-krolewski-i-stara-oranzeria

2023-11-16T08:43:41+01:00