III edycja Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku już za nami!

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/III edycja Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku już za nami!

Wydarzenie odbyło się we Wrocławiu w dniach 18-19 czerwca 2013 r. Celem wydarzenia, jak co roku, była wymiana doświadczeń w zakresie zrównoważonego gospodarowania odpadami. W zorganizowaniu konferencji wspierała nas firma M&M Consulting. Sponsorem głównym konferencji był Instytut INTL. Rangę wydarzenia uświetniły także patronaty honorowe Ministerstwa Gospodarki, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego, a także patronaty COBRO, PIGO, PIO, PISiL oraz patronaty merytoryczne renomowanych uczelni polskich: Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Wojskowej Akademii Technicznej. Opiekę merytoryczną nad wydarzeniem po raz kolejny objęła prof. nadzw. SGH dr hab. Halina Brdulak.

Wystąpienia konferencyjne podzielone zostały na cztery bloki tematyczne:

  • Odpowiedzialny łańcuch dostaw
  • Zagospodarowanie odpadów – doświadczenia polskie i japońskie
  • Nowelizacja przepisów – gospodarka odpadami – perspektywa Unii Europejskiej i Polski
  • Domykanie pętli łańcucha dostaw – ekonomiczne aspekty, praktyczne przykładyWydarzeniem towarzyszącym konferencji była Gala Finałowa I edycji konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2012 r., na której wyłoniono laureatów konkursu (więcej na www.efektywnysurowcowo.pl). Po gali odbyła się licytacja na rzecz Fundacji Korporacyjnej Rozwoju Społeczeństwa Ekologicznego Eko Cykl. Zebrane środki zostaną przeznaczone na edukację ekologiczną w najuboższych ośrodkach oświatowych w Polsce. Zapraszamy do dalszej licytacji!

Pełna relacja z konferencji zostanie zamieszczona w 8 numerze czasopisma Logistyka Odzysku 3/2013, które sprawowało patronat merytoryczny nad wydarzeniem. Zapraszamy również do obejrzenia relacji telewizyjnej w TVP Wrocław:

Kolejna edycja Konferencji Logistyka Odzysku odbędzie się w kwietniu 2014 r. w Warszawie. Jesteśmy pewni, że ona również okaże się sukcesem i pozwoli poznać odpowiedzi na pytania dotyczące możliwości wdrażania zasad logistyki odzysku w przedsiębiorstwach na terenie kraju. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na oficjalnej stronie konferencji: www.logistykaodzysku.com

2023-12-01T12:45:58+01:00