Konferencja w 2012 r.

Jesteś tutaj:Strona główna/Konferencja w 2012 r.
Konferencja w 2012 r. 2017-11-29T12:54:40+01:00

II edycja Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku

II edycja konferencji Logistyka Odzysku odbyła się 19 czerwca 2012 roku w miejscu niezwykłym, wręcz stworzonym do dyskusji na tematy ekologiczne – w Teatrze Stanisławowskim, w Starej Pomarańczarni na terenie Muzeum Łazienki Królewskie, które zarazem było współorganizatorem wydarzenia.

Tematem wiodącym był “Zrównoważony łańcuch dostaw na drodze do społeczeństwa recyklingu”.

Logo NFOŚII edycję Konferencji Logistyka Odzysku dofinansowano
ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej

 

Była to druga konferencja organizowana przez Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. poruszająca tematykę zrównoważonego zarządzania odpadami w sieciach dostaw, mająca na celu ukazanie realnych korzyści z zaangażowania przedsiębiorców w procesy odzysku i recyklingu, a zarazem ograniczenie negatywnego wpływu odpadów na środowisko.

Rangę wydarzenia podkreślały patronaty: Ministerstwa Gospodarki, m. st. Warszawy, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także Polskiej Izby Gospodarki Odpadami, Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Opakowań i Polskiej Izby Opakowań. Opiekę merytoryczną objęła prof. nadzw. dr hab. Halina Brdulak.

Szczególne znaczenie miało wystąpienie gościa specjalnego tegorocznej konferencji, Anthony’ego Sciarrotty, Dyrektora Działu Zwrotów w firmie Philips Consumer Lifestyle, USA. Duże zainteresowanie wzbudziły też prelekcje przedstawicieli IKEA, Titech i Centrum Utylizacji Opon. Konferencję zakończył koncert fortepianowy japońskiej pianistki Kayo Nishimizu, która zachwyciła słuchaczy wirtuozerskim wykonaniem utworów Fryderyka Chopina.

Konferencja ukazała różne oblicza, wyzwania i znaczenie logistyki odzysku dla współczesnych przedsiębiorstw. Zaprezentowano logistyczne rozwiązania dla obsługi zwrotów i reklamacji, omówiono potrzebę zastępowania w produkcji surowców naturalnych surowcami wtórnymi i kształtowania odpowiedzialnych biznesów w każdym sektorze gospodarki. Uczestnicy konferencji uświadomili sobie także, jaką władzę nad odpadami ma konsument – jak oni sami mogą wpływać na jego decyzje i postępowanie.

Dyskusje podczas spaceru w parku przeciągnęły się do wieczora – wiele wątpliwości zostało rozwianych, ale zrodziły się nowe pytania, na które odpowiedź przyniesie kolejna, III edycja konferencji Logistyka Odzysku, która odbędzie się w dniach 18-19 czerwca 2013 r. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Zobacz: film z konferencji Logistyka Odzysku

Fotorelacja z II edycji Konferencji Logistyka Odzysku: