Druga edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuką

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Druga edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuką

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że czas ogłoszenia wyników konkursu „Edukacja ekologiczna jest sztuką” został wydłużony do dnia 30 czerwca 2023 r. z powodu dużej ilości zgłoszeń oraz szczegółowego zapoznawania się komisji konkursowej z każdą pracą konkursową.

Również z tego powodu, Komisja Konkursowa podjęła decyzję o przeprowadzeniu drugiego etapu konkursu, do którego zakwalifikowała 35 prac konkursowych. W ramach tego etapu, Autorzy zakwalifikowanych prac będą mieli możliwość zaprezentowania na żywo swoich dzieł na scenie Teatru Ekologicznego Bohema House przy ul. Smugowej 46A podczas finału – obrad Komisji konkursowej dnia 23 – 24 czerwca 2023 r. 

Z osobami, które zakwalifikowały się do drugiego etapu skontaktujemy się osobiście drogą mailową.

Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie tegoroczna edycją Konkursu.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu „Edukacja Ekologiczna jest sztuką”. W konkursie mogą brać udział wszyscy mieszkańcy Polski, a szczególnie Ci wrażliwi na segregację i potrzebę recyklingu deficytowych surowców naturalnych. To właśnie w tej tematyce muszą być utrzymane zgłoszenia konkursowe.

Konkurs organizowany jest przez Bohema House Sp. z o. o. na zlecenie Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. w ramach publicznych kampanii edukacyjnych.

Pula nagród do wygrania to 40 tys. złotych – nagrody rozkładają się na pierwsze trzy miejsca po:

– 5 tys. – I miejsce,

– 3 tys. – II miejsce,

– 2 tys. złotych – III miejsce w każdej z 4 kategorii.

Zwycięzcy zaprezentują swoje prace konkursowe w miasteczku festiwalowym na terenie EkoParku RECRE przy ul. Smugowej 46a w Warszawie, gdzie planujemy zgromadzić kilka tysięcy widzów.

Prace należy nadsyłać zgodnie z poniższymi wytycznymi:

  1. Aktywność sportowa lub taniec promujące ekologię – opracowanie układu ruchowego lub tanecznego o tematyce ekologicznej („Kategoria Aktywność sportowa lub Taniec”);
  2. Slow fashion – pokaz mody z upcyclingu – zaprojektowanie i wykonanie kolekcji przynajmniej 5 ubiorów, posiadających przynajmniej 3 elementy garderoby wykonane w drodze upcyclingu każdy („Kategoria Slow Fashion”);
  3. Piosenka o ekologii – skomponowanie i wykonanie utworu muzycznego z dowolnego gatunku muzyki, zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej, o tematyce ekologicznej („Kategoria Piosenka”);
  4. Ekologiczne przedstawienie teatralne – stworzenie i wykonanie przedstawienia teatralnego o tematyce walki z kryzysem ekologicznym, w tym dekoracji, strojów i innych elementów teatralnych (dalej „Kategoria Przedstawienie”).

Na zgłoszenia w formie wideo lub zdjęć czekamy do 15 maja 2023 roku.

Rozstrzygnięcie nastąpi do 30 czerwca 2023 roku

Prezentacja na scenie teatru Bohema House zaplanowana jest na 16 czerwca 2023.

Życzymy powodzenia i zachęcamy do zgłaszania swoich dzieł!

Dokumenty:

– Regulamin Konkursu Edukacja ekologiczna jest sztuką

– Formularz zgłoszeniowy do Konkursu Edukacja ekologiczna jest sztuką

– Umowa przeniesienia autorskich praw majątkowych

2024-04-11T11:51:18+02:00