Międzynarodowe VIP-y na Poleko

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Międzynarodowe VIP-y na Poleko

Poleko 2014Dyskusja w międzynarodowym gronie na temat wdrażania zielonych technologii to konferencja organizowana przez Ministerstwo Środowiska pt. „Budowanie zielonych mostów między krajami Europy Środkowo-Wschodniej a Chinami”, która odbędzie się 16 października podczas targów POLEKO w Poznaniu.

Celem konferencji będzie udostępnienie jego uczestnikom platformy, która ułatwi dialog pomiędzy samorządami a biznesem (przedsiębiorstwa). Sesja poranna poświęcona będzie wymianie doświadczeń (prezentacja m.in. Akceleratora Zielonych Technologii Greenevo), popołudniowa – to spotkania typu business-to-business dedykowane w szczególności dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Na temat „Budowania zielonych mostów między krajami Europy Środkowo-Wschodniej a Chinami” będą dyskutować dyrektorzy departamentów oraz sekretarze stanu z Ministerstw odpowiadających za ochronę środowiska i zmiany klimatu m.in. z Albanii, Litwy, Chin, Rumunii i Polski.

Tegoroczna konferencja jest kontynuacją cyklu spotkań przedstawicieli krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Chin w ramach tzw. Inicjatywy 16+1. Zeszłoroczny szczyt odbył się w listopadzie w Bukareszcie.

Konferencja z udziałem zagranicznych gości odbędzie się podczas targów POLEKO, 16 października w pawilonie 15 – sala 1.F, godz. 9.00-18.00. Więcej informacji na www.poleko.mtp.pl

2023-12-11T10:23:40+01:00