Nowa “logistyka Odzysku” – Recykling tworzyw sztucznych w Polsce

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Nowa “logistyka Odzysku” – Recykling tworzyw sztucznych w Polsce

Logistyka OdzyskuAktualny numer czasopisma “Logistyka Odzysku” poświęcony został recyklingowi tworzyw sztucznych w Polsce. Według opublikowanej przez UE Zielonej Księgi, w 2008 r. w krajach wspólnoty zostało wygenerowane ok. 25 Mt plastiku. Z tego 48,7% było składowane, a tylko 21,3% zostało przekazane do recyklingu. Produkcja plastiku rośnie i szacuje się, że w latach 2008-2015 nastąpi jej dalszy wzrost o 23%, a co za tym idzie – wzrośnie również liczba odpadów z tworzyw sztucznych. Z drugiej strony przemysł tworzyw sztucznych odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu gospodarki europejskiej.

Zielona Księga ma na celu zidentyfikowanie luk legislacyjnych. Poszukuje się narzędzi prawnych i ekonomicznych, takich jak np. zakazy składowania, wyższe opłaty, pay-as-you-throw schemes, czy rozwiązań przemysłowych – np. projektowanie plastiku umożliwiające jego łatwiejszy recykling.

Co to oznacza dla gospodarki odpadami i jakie przyniesie skutki? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w aktualnym numerze.

Polecamy lekturę czasopisma “Logistyka Odzysku” – nie ma takiego drugiego na rynku europejskim ani światowym!

Aby zamówić czasopismo, kliknij tutaj.

2023-12-11T10:34:56+01:00