Obrady kapituły Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2017 – znamy zwycięzców!

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności, Aktualności PES/Obrady kapituły Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2017 – znamy zwycięzców!

Obrady Międzynarodowej Kapituły Konkursu

Konkurs Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo trwa nieprzerwanie od roku 2012. Celem Konkursu jest promocja firm i gmin, które działają w zgodzie z zasadą zrównoważonego rozwoju zwracają uwagę na deficytowość surowców naturalnych i potrzeb edukacji ekologicznej społeczeństwa. Konkurs umożliwia także zwrócenie uwagi na postawy negatywne, które zgłaszane są do kategorii Eko-Kicz.

W dniach 10-12 maja, w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, odbyły się obrady Międzynarodowej Kapituły Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo, w skład której wchodzą autorytety świata nauki i biznesu związane z ekologią. Głosowanie odbywało się w dwóch etapach, w których finalnie wybrano zwycięskie projekty w trzech kategoriach: Eko-Hit Produkt, Eko-Hit Usługa, Eko-Hit Gmina Zasobooszczędna.

Ogłoszenie wyników Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2017 nastąpi podczas Gali Wieczornej VII edycji Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Opakowania, która odbędzie się w dniach 12-13 czerwca 2018.

Zwycięzca Konkursu w Kategorii Eko-Hit Gmina Zasobooszczędna otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 15.000 złotych, natomiast Zwycięzcy Konkursu w kategorii Eko-Hit Produkt i kategorii Eko-Hit Usługa otrzymają nagrody w wysokości 5.000 złotych oraz możliwość skorzystania z warsztatów Zielone Biuro. Nagrody pieniężne w całości zostaną przeznaczone na edukację ekologiczną społeczeństwa.

VII Edycja Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo

Ruszyła już VII edycja Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo. Uczestnictwo w konkursie to przede wszystkim możliwość prezentacji szerokiemu gremium internautów unikalnych ekologicznych rozwiązań w zakresie produktów, usług i działań gmin przyjaznych środowisku.

Już dziś zachęcamy do zgłaszania swoich faworytów poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej konkursu: https://ekocykl.org/konkurs-pes/wytypuj/.

 

 

2023-12-01T12:11:52+01:00