Panele Fotowoltaiczne

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT 2013/Panele Fotowoltaiczne

Firma: Soleko

Moduły fotowoltaiczne wykonane z ogniw monokrystalicznych mają obecnie najwyższą sprawność wśród wszystkich modułów fotowoltaicznych (do 17,5%, w laboratoriach już do 25%) oraz żywotność wynoszącą co najmniej 30 lat. Ogniwo wykonane jest z jednego kryształu: tak wysoka sprawność uzyskana zostaje w wyniku dokładnie równego ukierunkowania struktury kryształu w jednym kierunku. Oznacza to jednak ekstremalnie wysoki nakład produkcyjny.

Panele Fotowoltaiczne

Źródło: http://www.kolektory.com/

Moduły polikrystaliczne, a także moduły multikrystaliczne produkowane są w korzystniejszym procesie. Czysty półprzewodnikowo krzem zostaje rozpuszczony w podciśnieniu pod szkłem ochronnym i przelewany do tzw. kokili, w których w odpowiedniej temperaturze kierunkowo zastyga. Multikrystaliczne bloczki obrabiane są dalej przy pomocy precyzyjnych pił do postaci słupków o kwadratowej, komórkowej powierzchni, które następnie kroi się i czyści przy użyciu pił taśmowych do multikrystalicznych krążków krzemu o grubości 200 mµ. Ten pośredni produkt nazywany jest również “płytką”. Sprawność wysokowartościowych jakościowo ogniw nie jest gorsza od sprawności ogniw monokrystlicznych.

Sprawdzona jakość

Zakłady produkcyjne paneli fotowoltaicznych firmy Soleko posiadają system zarządzania środowiskowego certyfikowany zgodnie z ISO 14001, przebieg procesów jest nieustannie kontrolowany i optymalizowany. Innowacje i wymagane dla nich kroki produkcji implementowane są na miejscu pod nadzorem działu technicznego, co umożliwia uwzględnienie indywidualnych życzeń klientów.

Produkcja modułów fotowoltaicznych jest kontrolowana nieustannie w trakcie i po zakończeniu procesu produkcji, każdy pojedynczy moduł poddawany jest dokładnemu testowi wydajności. Ponadto przeprowadzane są regularne pomiary i kontrole jakości przez TÜV i inne akredytowane instytucje kontrolne, wytyczne kontrolne przewyższają przy tym często poziom norm IEC, EN i DIN.

Źródło: http://www.kolektory.com/

2023-12-11T10:51:20+01:00