Patelnie i garnki GreenPan

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT 2013/Patelnie i garnki GreenPan

Firma: GPP Sp. z o.o – wyłączny dystrybutor GreenPan™ w Polsce

Patelnie i garnki GreenPan™ są pierwszymi takimi produktami, które pokryte są powłoką wykonaną z minerałów, nie z plastiku. Zamiast PTFE*, GreenPan™ wprowadził na rynek zdrową alternatywę – nieprzywieralną technologię Thermolon. Thermolon doskonale sprawdza się nawet w wysokich temperaturach. Oznacza to, że produkty GreenPan™ mają dodatkową zaletę – jeśli przegrzejesz swoją patelnię, nawet do 450˚C, nie wydzielą się żadne toksyczne opary, a powierzchnia nie pokryje się pęcherzami ani nie będzie się złuszczać. Podczas nakładania Thermolonu™ na produkty GreenPan™ zużywa się mniej energii, co oznacza o 60% mniejszą emisję CO2 w porównaniu do produktów pokrytych PTFE.

Patelnie i garnki GreenPan

Źródło: http://www.green-pan.pl/

GreenPan™ używa materiałów wtórnych, aby ograniczyć marnowanie potencjalnie przydatnych surowców, dlatego do produkcji uchwytów oraz głównych części sprzętu wykorzystuje aluminium oraz stal nierdzewną z upcyklingu.

Greenpan™ aktywnie wspiera badania nad zminimalizowaniem i zoptymalizowaniem materiałów używanych do opakowywania produktów.

GreenPan™ chce wytwarzać produkty tak odpowiedzialnie, jak to tylko możliwe. Stara się by były energooszczędne, aby ratować cenne surowce.

 

Ze strony www.green-pan.pl: Powłoki PTFE są produkowane przy użyciu PFOA (kwas perfluorooktanowy), który klasyfikuje się jako “powszechny organiczny czynnik zanieczyszczający środowisko”*. Ponadto PFOA jest silnie działającą substancją chemiczną, bardzo trudną do wydalenia z organizmu, określaną jako “potencjalnie rakotwórcza dla ludzi”.* Według EPA (amerykańskiej federalnej Agencji Ochrony Środowiska, stojącej na straży ochrony zdrowia i środowiska).

2017-11-14T16:06:55+01:00