Pianista Rafał Mokrzycki

Jesteś tutaj:Strona główna/BIOGRAFIE/Pianista Rafał Mokrzycki

Rafał Mokrzycki jest polskim pianistą.

Zwycięzcą Valletta International Piano Competition na Malcie (2017). Był również wielokrotnie nagradzany na innych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Wśród nich wymienić należy Academic Chamber Music Competition w Jurmali na Łotwie, Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Szymanowski In Memoriam” w Warszawie oraz Zachodniopomorski Konkurs Pianistyczny w Szczecinie.

Rafał Mokrzycki jest także półfinalistą Jeunesses International Music Competition w Bukareszcie oraz Johannes Brahms Wettbewerb w Pörtschach w Austrii. W latach 2005-2010 był objęty programem Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, był również stypendystą Fundacji im. Karola Szymanowskiego w Warszawie.

Pianista jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Jerzego Sterczyńskiego. W zakresie kameralistyki pracował pod kierunkiem prof. Barbary Halskiej i prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. Obecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. Avedisa Kouyoumdjiana. Swoje umiejętności pianistyczne doskonalił również na kursach mistrzowskich, prowadzonych przez światowej sławy pianistów, między innymi Pavla Gililova, Borisa Bermana, Eugena Indjica, Davida Dolana, Gottlieba Wallischa oraz Christine Schornsheim.

Artysta prowadzi ożywioną działalność koncertową zarówno jako solista, jak i kameralista. Występował w wielu warszawskich salach koncertowych, a także w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonii Opolskiej i Filharmonii Lwowskiej. Jest zapraszany do udziału w licznych festiwalach, m.in Festiwalu im. I.J. Paderewskiego w Warszawie, Valletta Piano Festival na Malcie, Gulangyu Music Week w Xiamen w Chinach, Sacrum non Profanum w Trzęsaczu i wielu innych. Występował w Chinach, Niemczech, Austrii, Czechach, Rumunii, Turcji, na Łotwie, Ukrainie, Malcie i na Słowacji. Jego bogaty repertuar obejmuje utwory od baroku po współczesność.

 

2023-04-05T08:40:28+02:00