Spektakl ekologiczny pt. „Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle”

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Spektakl ekologiczny pt. „Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle”

Już 11 listopada 2021 roku o godzinie 19:00 zapraszamy na kolejną wielką premierę spektaklu „Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle” organizowanego przez Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i realizowanego przez Teatr Ekologiczny Bohema House – jedyny taki teatr na świecie! Emisja realizowana jest w ramach Publicznych Kampanii Edukacyjnych.

Dostęp online w całej Polsce i na świecie:

Kanał YouTube Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

– Profil społecznościowy Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. na Facebooku.

Opis przedsięwzięcia: 

Główną postacią przedstawienia teatralnego o plastiku będzie słynny Doktor Dolittle, czyli weterynarz wrażliwy na dobro środowiska i zwierząt. Powieści z udziałem doktora doczekały się wielu interpretacji, ale żadna z nich nie skupiała się na zanieczyszczeniu wszechobecnymi tworzywami sztucznymi. Powstanie pierwszych opowieści o Doktorze Dolittle zbiegło się w czasie z początkiem produkcji tworzyw sztucznych. W tamtych czasach plastik wydawał się materiałem idealnym, dziś stanowi jeden z największych problemów środowiskowych. Po niemal stu latach od wydania książki przyszedł czas na historię na miarę XXI wieku – spektakl ekologiczny pt. „Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle”. Bohater w wyniku osobistych zawirowań życiowych zmuszony będzie do pracy w cyrku. Nowe miejsce pracy zaskakuje wieloma problemami społeczno-środowiskowymi, które są bliskie jego sercu, takie jak: generowanie ogromnej ilości plastiku, brak segregacji śmieci, czy złe traktowanie zwierząt. Spektakl składa się z narracji, monologów, zabawnych i pouczających dialogów, numerów wokalnych, akrobatycznych oraz gagów w wykonaniu mimów.

Cele przedsięwzięcia:

Wydarzenie ma charakter: edukacyjny, kulturalny, naukowy, rozrywkowy i społeczny. Za sprawą widowiska artystycznego pt.: „Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle” pragniemy osiągnąć efekty takie jak: zwiększenie ogólnej świadomości ekologicznej, zaprzestanie generowania ogromnej ilości odpadów tworzyw sztucznych, w tym opakowań jednorazowego użytku, osiągnięcie bardziej odpowiedzialnych postaw w zakresie postępowania z odpadami oraz większej umiejętności selektywnego zbierania odpadów. Temat jest niesamowicie istotny pod względem środowiskowym oraz w świetle zmieniających się przepisów związanych z zakazem wprowadzania do obrotu wielu jednorazowych przedmiotów z tworzyw sztucznych.

Obsada:

Scenariusz i reżyseria: Michał Derlicki

Dialogi: Piotr Stawski – Piotr Stawski – scenarzysta, reżyser aktor z wykształcenia, student Wiedzy o Teatrze, Absolwent Studium Aktorskiego im Aleksandra Sewruka przy Teatrze Stefana Jaracza w Olsztynie. Twórca Artystycznego Rabanu Agencji zajmującej się edukacją teatralną.

Muzyka: Janek Traczyk

Kostiumy: Natalia Dylczyk

Choreografia tańca: Błażej Ciszek – tancerz teatru Studio Buffo w Warszawie, absolwent Szkoły Baletowej w Gdańsku.

Aktorzy:

Darek Kordek – polski aktor teatralny, musicalowy, i filmowy, prezenter telewizyjny, konferansjer, piosenkarz. Powszechną popularność zdobył w latach 90. jako Marek Siedlecki w kultowej telenoweli W labiryncie.

Jerzy Grzechnik –  polski aktor i wokalista teatru muzycznego Studio Buffo w Warszawie, z którym związany jest od 2007 roku. W teatrze ekologicznym Bohema House wcielał się w rolę Kreta w spektaklu „Calineczka. Magia tkwi w naturze”.

Artur Chamski  – polski aktor i piosenkarz, od 2001 związany z teatrem Studio Buffo. Uczestnik wielu programów rozrywkowych miedzy innymi „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, „Przebojowa noc” oraz „Jak oni śpiewają”.

Malwina Kusior – aktorka Teatru Muzycznego „Roma”. Laureatka konkursów wokalnych Talent 2001 i Festiwalu Piosenki Aktorskiej.

Akrobaci i artyści cyrkowi:

Marta Kowalewska  – specjalizuje się w gimnastyce artystycznej. Gościła na scenach m.in. Opery Wrocławskiej, Bydgoskiej, czy teatru Słowackiego w Krakowie. Solistka w spektalu „Secret Garden” Aida Cruises jako trapeze artist. W 2019 roku wygrała aplikację do Escola Nationale de Circo w Rio de Janerio, trenowała również w Las Vegas, a także miała okazję wystepować na największych światowych wydarzeniach i grać w spektaklach, w Chinach, Dubaju, Stanach Zjadnoczonych, Maroko, Austrii i wielu innych.

Anna Filipowska – artystka cyrkowa, finalistka programu rozrywkowego Mam Talent.

Paula Mochtak – wielokrotna mistrzynie Warszawy i Mazowsza, srebrna medalistka Drużynowych Mistrzostw Polski w roku 2020, wieloletnia zawodniczka Kadry Polski  w Gimnastyce Artystycznej.

Jakub Kosowicz – akrobata powietrzny, główny charakter wspektaklu LE REVE w Las Vegas, główny charakter w spektaklu – La Perle w Dubaju, uczestnik festiwalu Mondial du Cirque de Demain.

Anna Wyrwicka –  z akrobatyką powietrzną związana od 8 lat jako instruktorka oraz artystka.Występowała na scenach międzynarodowych między innymi  w Dubaju i Las Vegas. Jej specjalizacją są aerial hoop oraz flying pole.

Michał Niewiadomski – artysta, Mim – założyciel agencji artystycznej skupiająca wielu wyjątkowych artystów, którzy upodobali sobie takie dziedziny sztuki jak: taniec z ogniem, klaunada, pantomima, teatr klasyczny, gimnastyka, chodzenie na szczudłach itd.

Ewa Kliszewska – aktorka muzyczna, instruktorka tańca współczesnego, mimka, czasem menadżerka i choreoterapeutka w trakcie szkolenia. Ma na swoim koncie przeróżne role oraz choreografie dla grup teatralnych i zespołów dziecięcych. Tworzyła choreografie do spektakli i koncertów, prowadziła warsztaty tańca i ruchu scenicznego. Od lat zajmuję się Pantomimą.

Arkadiusz Pyć – aktor, mim, krasnoludek, wspaniały człowiek.

Artur Lewandowski – Mim z przypadku i zamiłowania. W wolnych chwilach przesiaduje w kinach lub na rowerze.

2023-04-05T08:43:35+02:00