Program Total Zero

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT 2013/Program Total Zero

Firma: DPD Polska, www.dpd.com.pl

Total Zero to usługa transportowa pozwalająca na przesyłanie przesyłek nie przyczyniając się do negatywnego wpływu na środowisko.

Wprowadzając program TOTAL ZERO, DPD Polska, jako pierwsza firma na rynku usług kurierskich, oferuje wszystkie paczki przez nią doręczane jako neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, bez dodatkowych kosztów dla Klientów firmy.

Realizacja zobowiązania redukcji emisji dwutlenku węgla zostanie osiągnięta dzięki trzystopniowemu mechanizmowi, który polega na: pomiarze emisji dwutlenku węgla, redukcji dwutlenku węgla emitowanego przez DPD Polska, a następnie offsettingu. Poprzez wdrożenie Total Zero DPD zobowiązuje się do stałego zmniejszania negatywnego wpływu na środowisko, podejmując szereg inicjatyw wewnątrzfirmowych, mających na celu redukcję emisji CO2.

Emisja dwutlenku węgla przez całą sieć DPD jest regularnie mierzona od 2006 roku i przez cały ten czas jej poziom jest redukowany. Jednocześnie właściciel sieci DPD – Grupa GeoPost – rekompensuje nieuniknioną emisję CO2 poprzez partnerstwo z renomowaną francuską organizacją – CDC Climat.

Pozostała część emitowanego dwutlenku węgla, czyli około 500,000 ton rocznie, będzie offsetowana poprzez projekty wskazane przez CDC Climat. Kredyty CO2 będą wykorzystywane w celu skompensowania gazów cieplarnianych emitowanych przez firmę.

Rafał Nawłoka, Prezes DPD Polska, informuje, że:

Total Zero zrodziło się w DPD z przekonania, iż branża logistyczna emitująca duże ilości dwutlenku węgla musi zadbać o jego redukcję, a tym samym zwiększyć dbałość o środowisko”.

DPD będzie nadal przyglądać się wszystkim aspektom swojej działalności pod kątem emisji CO2 w przeliczeniu na każdą paczkę, która i tak jest znacznie niższa niż emisja konkurentów, ze względu na to, iż korzystamy z naszej europejskiej sieci drogowej, a nie transportu lotniczego,”

powiedział Rafał Nawłoka, Prezes DPD Polska. Dodał też, że międzynarodowa reputacja CDC Climat i jej długoterminowe zaangażowanie w minimalizowanie emisji CO2 sprawia, że jest to idealny partner offsetowy do realizacji programu Total Zero.

Pierre Ducret, Prezes CDC Climat powiedział:

Total Zero, dla tak wyzwaniowej pod względem emisji branży jaką jest logistyka, oznacza prawdziwe zaangażowanie nie tylko w zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, ale także długoterminowe przewidywanie i zarządzanie niskoemisyjne.”

CDC Climat ściśle współpracuje z firmą, aby określić zakres projektów offsetowych, wspieranych za pośrednictwem Total Zero – które mogą być bardzo zróżnicowane, od zamorskich projektów realizowanych w krajach rozwijających się do programów lokalnych, realizowanych w Europie.”

Dodał, że ilość węgla neutralizowanego rocznie w przeliczeniu na paczkę zmniejszy się z roku na rok ze względu na wpływ różnych inicjatyw prośrodowiskowych podejmowanych lokalnie.
Inicjatywy lokalne podejmowane przez DPD Polska, wspomagające redukcję emisji CO2 to m.in.:

  • edukacja środowiskowa wewnątrz organizacji i w jej otoczeniu zewnętrznym (stopki maili, naklejki „oszczędzaj światło”, ekologiczne newslettery),
  • racjonalizacja wykorzystania i ochrona zasobów naturalnych (eko-toalety, krany na fotokomórkę, świetlówki energooszczędne),
  • odpowiedzialna gospodarka odpadami, w tym segregacja i minimalizacja wytwarzanych odpadów (oszczędność folii, papieru, materiałów operacyjnych) oraz
  • redukcja CO2, poprzez optymalizacje sieci operacyjnej.

Total Zero ma zastosowanie zarówno do przesyłek biznesowych, jak i paczek Klientów indywidualnych. Już od lipca 2012 r. każda paczka dostarczana przez sieć DPD we Francji, w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Luxemburgu i Szwajcarii jest wolna od emisji dwutlenku węgla. Do tej grupy będą dołączać stopniowo inne kraje.

Od czerwca 2013 również DPD Polska może poszczycić się przynależnością do programu Total Zero.

Dalsze informacje na temat Total Zero są dostępne na www.dpd.com.pl/totalzero

O DPD Polska

DPD POLSKA [www.dpd.com.pl] znajduje się w czołówce firm branży kurierskiej z ustabilizowaną pozycją na rynku polskim. Od ponad 20 lat z powodzeniem świadczy usługi miejskie, krajowe i międzynarodowe. Firma specjalizuje się w obsłudze najbardziej wymagających klientów, dostarczając szyte na miarę rozwiązania w zakresie przesyłek kurierskich i logistyki . DPD POLSKA działa w tych obszarach, gdzie klient szuka wartości dodanej oraz nietypowego serwisu.

Od 2004 roku DPD Polska należy do Grupy GeoPost, której właścicielem jest LaPoste – Poczta Francuska. Dla podkreślenia przynależności do międzynarodowej grupy w 2007 roku przeprowadzono proces re-brandingu i odtąd firma działa pod nową marką, jako DPD Polska. DPD Polska Sp. z o.o. to jedna z największych firm kurierskich w Polsce. Posiada ponad 50 oddziałów, które są zlokalizowane na terenie całego kraju. Zatrudnia i współpracuje z ponad 5000 osób, którym zapewnia stabilne warunki zatrudnienia i szerokie możliwości doskonalenia kompetencji.

O DPD

Wysyłając około 2.5 miliona paczek dziennie, DPD jest jedną z wiodących międzynarodowych firm kurierskich. Firma dysponuje najefektywniejszą siecią połączeń drogowych w Europie i obsługuje ponad 230 krajów.na świecie. Świadczy szeroki wachlarz usług krajowych i międzynarodowych dla biznesu i klientów indywidualnych. DPD zatrudnia 24 000 osób, posiada ponad 800 oddziałów i 18 000 pojazdów. Właścicielem DPD jest Grupa GeoPost (83,32% udziałów), należąca do Poczty Francuskiej – LaPoste. Dziś grupa GeoPost zajmuje 2. miejsce w rankingu europejskim na rynku expressowych przesyłek kurierskich, osiągając w 2010 roku obrót roczny w wysokości 3,440 miliarda Euro.

O CDC Climat

CDC Climat jest filią Caisse desDépôts, założoną w 2010 roku na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu, poprzez inicjatywy podejmowane w trzech obszarach: inwestycje w aktywa węglowe, rozwój usług na rzecz gospodarki niskoemisyjnej i badania nad ekonomicznymi konsekwencjami zmian klimatu.

 

Kontakt dla mediów :

Aneta Gasparska
Kierownik Marketingu i Komunikacji / Rzecznik Prasowy
agasparska@dpd.com.pl
0-502 777 771

Ewelina Rozpara
Koordynator ds. Public Relations
erozpara@dpd.com.pl
0-502 777 226

 

2023-12-11T11:15:13+01:00