Programy eko dla pracowników firmy Schattdecor

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT 2013/Programy eko dla pracowników firmy Schattdecor

Firma: Schattdecor Sp. z o.o.

Spółka osiąga sukcesy na polu systematycznego ograniczania ilości odpadów oraz ich ponownego wykorzystania poprzez stosowanie surowców, które podlegają późniejszemu recyklingowi. Firma corocznie zmniejsza ilość wytwarzanych odpadów oraz świadomie segreguje surowce wtórne (papier, tworzywa sztuczne, szkło, metale).

Programy eko dla pracowników firmy Schattdecor

Źródło: http://www.schattdecor.de/pl/

Od lutego 2011 firma jest certyfikowana przez FSC. Ponadto w firmie istnieje duże poparcie dla projektów związanych z ochroną środowiska, czego dowodem są, np. audyty dotyczące ochrony środowiska oraz ciągły dialog z fachowcami z tej dziedziny. Grupa sporządza roczne bilanse dotyczące ochrony środowiska i zużycia energii.

Schattdecor w procesie produkcyjnym wykorzystuje surowce przyjazne dla środowiska, np. farby wodne na bazie organicznych, wolnych od metali ciężkich pigmentów. W zakładzie w Głuchołazach używane są wyłącznie lakiery wodne, zawierające minimalne ilości rozpuszczalników organicznych, które nie powodują ponadnormatywnego oddziaływania na środowisko. Pracownicy na wszystkich stanowiskach, zarówno administracyjnych jak i produkcyjnych, uwzględniają aspekty środowiskowe. Można powiedzieć, że od początku istnienia Firmy, lidera branży zadrukowanych papierów dekoracyjnych i folii finish, ekologia wpisana jest w jej strategię oraz filozofię.

 

 

2017-11-15T10:10:45+01:00