Remondis Electrorecykling Sp. z o.o. – Konkurs: Polub baterie

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT Usługa 2015/Remondis Electrorecykling Sp. z o.o. – Konkurs: Polub baterie

Konkurs ma na celu edukację ekologiczną w zakresie ograniczania negatywnego wpływu zużytych baterii i zużytych akumulatorów na środowisko, poprzez przeprowadzenie działań edukacyjnych w szkołach podstawowych.

Dodatkowym wymiernym celem konkursu jest zwiększenie liczby punktów zbiórki baterii, zmniejszenie ilości zużytych baterii w zmieszanych odpadach komunalnych oraz zwiększenie ilości odpadów niebezpiecznych (jakim są zużyte baterie), poddanych odzyskowi.

Remondis Electrorecykling Konkurs Polub baterieKonkurs przeprowadzany jest etapami. Każdy z etapów konkursu polega na zrealizowaniu przez Uczestnika określonego zadania konkursowego. Poszczególne zadania mają przyczynić się do zwiększenia wiedzy na temat prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami oraz uświadomić, jakie zagrożenia wynikają z niewłaściwego postępowania z bateriami.

Szkoły, które zgłoszą się do konkursu otrzymają od organizatora materiały edukacyjne: plakaty, ścienne plansze edukacyjne oraz pudełka do zbiórki baterii.

2023-12-01T13:05:09+01:00