Specjalne wyróżnienie w konkursie „DO YOU KYOTO? Czy robisz coś dobrego dla środowiska?”

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Specjalne wyróżnienie w konkursie „DO YOU KYOTO? Czy robisz coś dobrego dla środowiska?”

W konkursie „DO YOU KYOTO? Czy robisz coś dobrego dla środowiska?” w kategorii na ułożenie ekologicznych słów do melodii „Szła dzieweczka do laseczka” przyznane zostało specjalne wyróżnienie Prezesa Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Za pracę wyróżniającą się nawiązaniem do kultury japońskiej i polskiej oraz walor artystyczny i edukacyjny wyróżniliśmy klasę 1B ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pruszkowie. W ramach nagrody 19 marca 2019 r. odbył się warsztaty ekologiczne dla dzieci z klas 0-3, rodziców i nauczycieli, w których uczestniczyło ok. 300 osób.

W trakcie tego niezwykłego spotkania dzieci z klasy 1B miały okazję na żywo zaśpiewać nagrodzoną piosenkę. Następnie ekonomista środowiskowy, ambasador kampanii „DO YOU KYOTO?” dr Katarzyna Michniewska oraz popularny dziennikarz i prezenter telewizyjny Maciej Orłoś, przeprowadzili rozmowę wraz z quizem ekologicznym i nagrodami. Występujący poruszali między innymi tematy dotyczące segregacji odpadów komunalnych, niskiej emisji, smogu, zasady 3R – Reduce, Reuse, Recycle czy idei zero waste i właściwego postępowania z odpadami i recyklingu.

Podsumowaniem spotkania był pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu Marcina Cichomskiego, który w ciekawy sposób zaprezentował magiczne sztuczki nawiązujące do sposobów zapobiegania powstawaniu odpadów, zasad segregacji odpadów i recyklingu.

Na zakończenie wręczyliśmy każdemu młodemu uczestnikowi zestaw przydatnych materiałów edukacyjnych i słodycze.

Wystąpienia spotkały się z dużym uznaniem zarówno wśród najmłodszych, a także ich opiekunów.  Po raz kolejny postaraliśmy się, aby za pomocą publicznych kampanii edukacyjnych doprowadzać do poprawy stanu środowiska naturalnego.

2023-12-01T12:09:09+01:00