Spektakl „Blamaż Klimatyczny. Historia inspirowana Opowieścią Wigilijną”.

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Spektakl „Blamaż Klimatyczny. Historia inspirowana Opowieścią Wigilijną”.

Przed Państwem czwarta premiera spektaklu edukacyjnego przygotowanego z Teatrem Ekologicznym Bohema House.

To spektakularne przedstawienie będzie można zobaczyć online wyjątkowo w dwóch terminach, tj. 25 oraz 26 grudnia br. w samo świąteczne południe, o godzinie 12.00. Dostęp online w całej Polsce i na świecie na naszych kanałach społecznościowych Facebook i YouTube. Projekt realizowany jest w ramach Publicznych Kampanii Edukacyjnych.

Premiera – 25 grudnia 2021 rok, godzina 12:00 – kanał Facebook

Premiera – 26 grudnia 2021 rok, godzina 12:00 – kanał Facebook

Zbliżający się okres świąteczny to doskonała okazja do powrotu do rozmów o ochronione środowiska i dalszych losach naszej planety. Ogromna produkcja CO2 przez fabryki przemysłowe przyczynia się do zakwaszania gleby, ale co ważniejsze, ma bezpośredni wpływ na zmianę klimatu. To samo tyczy się problemu wycinki drzew. „Blamaż Klimatyczny” rozwija tę tematykę, w sprytnym połączeniu z melodyjnymi piosenkami i efektownymi układami akrobatycznymi. Główny bohater premierowego spektaklu, Scrooge to złośliwy, zgnuśniały skąpiec, nie liczący się z nikim, ani z niczym, a już na pewno, nie myślący o środowisku naturalnym. W przeddzień Wigilii nawiedzają go Duchy Ziemi, po kolei wymieniając wyrządzaną naszej planecie krzywdę, ale jednocześnie próbują Go nakłonić do zmiany postawy na proekologiczną. Coraz bardziej traumatyczne spotkania w końcu otwierają mu oczy na powagę sytuacji i sprawiają, że dokonuje się w nim wewnętrzna przemiana. Oprawa muzyczna „Blamażu…” utrzymana jest w świątecznym klimacie.

„Blamaż Klimatyczny. Historia inspirowana Opowieścią Wigilijną” to już czwarta premiera Teatru Bohema House. Wcześniejsze spektakle, takie jak „Calineczka. Magia tkwi w naturze” czy ostatni : „Plastikowy Cyrk Doktora Dolitlle” dotykały tematyki recyklingu odpadów, smogu czy zagrożeń, wynikających z zasypującego nas plastiku.

Spektakl „Blamaż Klimatyczny

Obsada:

Scenariusz i reżyseria: Michał Derlicki

Muzyka: Janek Traczyk

Kostiumy: Natalia Dylczyk

Artyści:

Mariusz Czajka – od wielu lat pracuje w teatrze Studio Buffo w Warszawie. Prowadzi zajęcia na kierunku teatralnym w tymże teatrze dla dzieci i młodzieży, jak również na obozach teatralno-wokalnych pod patronatem Studia Buffo. Grywał potem w filmach Olafa Lubaszenki takich jak Sztos,(1997), Chłopaki nie płaczą (2000) i w filmie telewizyjnym Jest sprawa… (2003), a także w wielu serialach.

Łukasz Trautsolt – absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Występował na deskach Teatru Wielkiego w przedstawieniach tj. „La Dolce Vita” “Śpiąca Królewna” czy “Pan Marimba” oraz corocznych koncertach szkolnych. Były tancerz, koryfej Państwowej Opery Bałtyckiej. Brał udział w spektaklach “Romeo i Julia”, “Eurazja” Izadry Weiss, “Dziadek do Orzechów”, choreografia Hans Henning Paar, “Men’s Dance” Roman Komassa, “Halka” tańce góralskie, “Eugeniusz Oniegin”. Brał dwukrotnie udział w Międzynarodowym Festiwalu w Savonlinnie (Finlandia) , m.in. W operze “Traviata” Mariusza Trelińskiego. Od 2012 roku rozpoczął współpracę z reżyserem, choreografem i tancerzem Krzysztofem Adamskim. Obecnie tancerz Teatru Muzycznego Buffo w Warszawie, bierze udział w całym repertuarze teatru. Spektakle: “Metro”, “Polita”, “Romeo i Julia”, “Wieczór Bałkański”, “Hity Buffo”, “Ukochany Kraj”, ” Tyle Miłości”. Występuje w programach telewizyjnych “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i ” Jaka to melodia”.

Karol Jankiewicz– polski aktor dubbingowy, teatralny i telewizyjny. Znany z topowych seriali telewizyjnych, ale jego głos wybrzmiał w bardziej obszernej puli filmów, m.in. w My Little Pony, Samoloty, Muppety czy Czarownica.

Jerzy Grzechnik –  polski aktor i wokalista teatru muzycznego Studio Buffo w Warszawie, z którym związany jest od 2007 roku. Z Teatrem Ekologicznym Bohema House jest związany od pierwszego spektaklu „Calineczka. Magia w tkwi w naturze”.

Dominika Krzymowska – ukończyła Państwową Szkołę Sztuki Cyrkowej. Na co dzień występuje w warszawskim Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej, a także jako kaskaderka w filmach znanych polskich reżyserów. W roku 2020 oraz 2021 brała udział w Festiwalu Sztuk Nowocyrkowych „Cyrkulacje” w Lublinie gdzie zdobyła dwie nagrody specjalne. Finalistka programu Mam Talent.

Michał Nowosadko i Zbigniew Sobierajski – twórcy zespołu Duo Creative. Duet narodził się dziewięć lat temu na warszawskiej sali “DKS Targówek”. Występowali  między innymi w Las Vegas, Australii, Anglii, Afryce, Europie oraz całej Skandynawii. Obecnie przebywają w Oslo w Norwegii współpracując z największą firmą rozrywkową w krajach nordyckich.

Łukasz Fraś „LUQO ART.” – Łukasz jest artystą i jednym z najbardziej „rozciągniętych” ludzi na świecie. Od 16 roku życia jego pasją jest ekwilibrystyka oraz kontorsjonistyka. Finalista XII edycji Mam Talent!

Anna Lewandowska – zawodowa akrobatka, były członek Kadry Narodowej w skokach na Trampolinie. Jej artystyczne przygody zaczęły się od grupy OCELOT, następnie występowała przez 7 lat dla Cirque du Soleil czy Cirque Eloize. Jest również trenerem trampoliny w szkole cyrkowej w Montrealu.

Zyta Bujacz Dziel –  dyplomowana tancerka szkoły baletowej. Swoja przygodę z tańcem zaczęła w Teatrze Muzycznym w Gdyni w spektaklu „Opentaniec ” i “12 Ławek”. Grała również w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie w spektaklach: “Koty”, “Akademia Pana Kleksa” oraz “Alladyn”.

Anna Reisch-Rogowska – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Jej kariera sportowa rozpoczęła się od gimnastyki artystycznej, z którą związana jest do dnia dzisiejszego. Posiada najwyższą klasę w tej dziedzinie – klasę mistrzowską. Obecnie pracuje jako trener i sędzia gimnastyki artystycznej, instruktor tańca oraz instruktor rekreacji ruchowej – fitness. Z dziećmi i młodzieżą pracuje od 14 lat. Obecnie nauczyciel Dyplomowany, szkoli zawodniczki w renomowanym warszawskim klubie – UKS PM Syrena. Specjalizuje się w Tańcu Współczesnym oraz w technice Thierrego Vergera – Modal Underground. Dwukrotnie była finalistką Mistrzostw Świata w tańcu Modern oraz Jazz. Od 2013 roku występuje na deskach teatrów warszawskich takich jak: Teatr Rampa, Teatr na Woli, Teatr Capitol czy Warszawska Opera Kameralna.

Katarzyna Reisch – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej. Przez 13 lat zawodowo związana z gimnastyką artystyczną, posiada klasę mistrzowską w tej dziedzinie oraz mistrzostwo Polski w układach zbiorowych. Posiada uprawnienia trenera gimnastyki artystycznej oraz instruktora fitness. Występuje na deskach Warszawskich teatrów m. in w Teatrze Capitol oraz w Warszawskiej Operze Kameralnej, gdzie można ją zobaczyć w spektaklach ‘Maria de Buenos Aires’, ‘Don Giovanni’, ‘Idomeneo Re Di Creta’ oraz ‘Uprowadzenie z Seraju’.

2023-12-01T13:09:36+01:00