Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce, odcinek 5 – Skąd się biorą wyspy z plastiku?

Jesteś tutaj:Strona główna/Ty śmieciu!/Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce, odcinek 5 – Skąd się biorą wyspy z plastiku?

Cykl edukacyjnych filmów pt. „Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce…” ma na celu edukacje polskiego społeczeństwa. Poszczególne odcinki dotyczą różnych, palących problemów środowiskowych z jakimi boryka się Polska, Europa i Świat. Cykl publikacji dostępny jest w języku polskim oraz angielskim. Rozmowy prowadzone są w ramach publicznych kampanii edukacyjnych – ustawowego obowiązku Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Pomysłodawcą i autorem scenariuszy jest dr Katarzyna Michniewska – tematyka bazuje na jej ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w branży a poruszane problemy to zagadnienia zgłaszane przez uczestników spotkań edukacyjnych. Postępowanie według rozwiązań proponowanych w cyklu programów przyczyniłoby się istotnie do poprawy środowiska naturalnego w Polsce i nie tylko.

Odc. 5. SKĄD SIĘ BIORĄ WYSPY Z PLASTIKU?

Wszechogarniający nas plastik: co to jest wielka pacyficzna, czy na Ziemi nie ma już miejsc bez zanieczyszczenia plastikiem? Co to są nanocząsteczki, a co mikrocząsteczki plastiku? Dlaczego powinniśmy rozważnie korzystać z plastikowych przedmiotów? Czy wyrzucane do naszych rzek i jezior odpady dryfują w oceanach i przedostając się do organizmów żywych w akwenach wodnych, trafiają na nasze stoły? Jak temu zapobiec? Wstępnie o zagrożeniu plastikiem rozmawiają Maciej Orłoś i dr Katarzyna Michniewska.

2024-03-14T08:25:53+01:00