Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce, odcinek 8 – Orłoś i Michniewska na detoxie

Jesteś tutaj:Strona główna/Ty śmieciu!/Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce, odcinek 8 – Orłoś i Michniewska na detoxie

Cykl edukacyjnych filmów pt. „Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce…” ma na celu edukację polskiego społeczeństwa. Poszczególne odcinki dotyczą różnych, palących problemów środowiskowych z jakimi boryka się Polska, Europa i Świat. Cykl publikacji dostępny jest w języku polskim, angielskim. Rozmowy prowadzone są w ramach publicznych kampanii edukacyjnych – ustawowego obowiązku Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Pomysłodawcą i autorem scenariuszy jest dr Katarzyna Michniewska – tematyka bazuje na jej ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w branży a poruszane problemy to zagadnienia zgłaszane przez uczestników spotkań edukacyjnych. Postępowanie według rozwiązań proponowanych w cyklu programów przyczyniłoby się istotnie do poprawy środowiska naturalnego w Polsce i nie tylko.

Odc. 8. ORŁOŚ I MICHNIEWSKA NA DETOXIE

W ósmym odcinku naszej serii dr Katarzyna Michniewska i Maciej Orłoś poddają się eksperymentowi. Oddają próbki kurzu i moczu do laboratorium by określić poziom zagrożenia wywołany substancjami endokrynnie czynnymi z plastików w ich otoczeniu. W rozmowie z naszym gościem, doktorem nauk medycznych Panią Aleksandrą Rutkowską, poznają zasady postępowania, które pomogą im zredukować niebezpieczne substancje w ich organizmach, niwelując jednocześnie zagrożenie zachorowania na choroby cywilizacyjne, związane z zanieczyszczeniem środowiska. Każdy może skorzystać ze wskazówek udzielanych przez panią doktor w ramach eksperymentu i dowiedzieć się jak poprawić swoją sytuację w zanieczyszczonym świecie.

2024-03-14T08:26:18+01:00