Upcyklingowa torba zakupowa

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT Produkt 2016/Upcyklingowa torba zakupowa

Upcyklingowa torba na zakupy DEKOEKO

Recyklingowa torba na zakupy wykonana z nieaktualnych siatek mesh, banerów reklamowych, roll upów czy plandek samochodowych pozyskiwanych od firm i korporacji.

Wielkoformatowe siatki mesh oraz banery reklamowe z tworzywa sztucznego, które są nieodłącznym elementem każdej outdoorowej kampanii, to spory kłopot dla środowiska. Materiały te nie są biodegradowalne czy ekologiczne, a aktualnie na rynku globalnym brakuje rozwiązań na efektywny odzysk tego typu surowca. Odpady te są przeważnie poddawane procesowi spalania lub trafiają na wysypiska. A przecież jest to doskonały materiał do szycia różnego rodzaju toreb, plecaków, worków, a nawet portfeli i korporacyjnych gadżetów.

Powstał więc pomysł, aby tego typu surowce przetwarzać na funkcjonalne i praktyczne produkty szyte przez osoby wykluczone zawodowo, będące w trudnej sytuacji materialnej w przedsiębiorstwie społecznym współpracującym z platformą Dekoeko.com. Tak wykonane torby zakupowe wielokrotnego użytku są bardzo trwałe i estetyczne, a przede wszystkim pozwalają zagospodarować trudny do recyklingu materiał. Pierwszą firmą, która zdecydowała się na przerobienie swoich wielkoformatowych reklam w torby zakupowe jest Galeria Mokotów, dla której producenci z platformy Dekoeko.com uszyli kilkaset toreb zakupowych. Torby zostały rozdane uczestnikom ekologicznego eventu, który miał miejsce w dniach 8-9.04 na terenie Galerii. Zapraszamy kolejne firmy / korporacje do naszej akcji.

Upcyklingowa torba zakupowa – www.dekoeko.com

Upcyklingowa torba na zakupy

2023-12-11T12:01:56+01:00