Wózek widłowy RX70 Hybrid

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT 2013/Wózek widłowy RX70 Hybrid

Firma: STILL Polska Sp. z o.o.

Postęp technologiczny coraz częściej idzie w parze z dbałością o środowisko. Podążając za tym trendem, firma STILL, wprowadziła na rynek RX 70 Hybrid, wyposażony w dwa źródła napędu: silnik typu Diesel oraz innowacyjny system Ultracaps. Mimo że technologia hybrydowa była już obecna w branży intralogistycznej, jest to pierwszy tego typu seryjnie produkowany wózek widłowy. Nowatorskim rozwiązaniem jest system złożony z dwuwarstwowych kondensatorów umiejscowionych z tyłu pojazdu, które charakteryzują się większą liczbą cykli ładowania oraz szybszym czasem reakcji, niż stosowane do tej pory konkurencyjne rozwiązania. Kondensatory Ultracaps magazynują dodatkową energię, która uwalnia się w trakcie hamowania pojazdu. Gdy operator wózka zwalnia pedał gazu, energia kinetyczna wyzwalana w trakcie manewru hamowania, przekształca się w energię elektryczną, która z kolei wykorzystywana jest przy ponownym przyspieszaniu pojazdu.

Postęp technologiczny coraz częściej idzie w parze z dbałością o środowisko. Podążając za tym trendem, firma STILL, wprowadziła na rynek RX 70 Hybrid, wyposażony w dwa źródła napędu: silnik typu Diesel oraz innowacyjny system Ultracaps. Mimo że technologia hybrydowa była już obecna w branży intralogistycznej, jest to pierwszy tego typu seryjnie produkowany wózek widłowy. Wszystkie zalety tego urządzenia, wytypowanego w kategorii EKO-HIT, prezentuje poniższy film:

Opublikowany przez Konkurs Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo na 15 listopada 2013

Dynamiczne operowanie wózkiem – częste zatrzymywanie i przyspieszanie, wynikające ze specyfiki branży przemysłowej, pochłania ogromne ilości energii. Dzięki wdrożeniu innowacyjnego napędu hybrydowego, energia ta jest odzyskiwana i ponownie udostępniana. Taki tryb pracy silnika jest nie tylko efektywny, ale również przyjazny środowisku, które zyskuje dzięki ograniczonej emisji CO2. Dla pracowników z kolei oznacza to czystsze i zdrowsze miejsce pracy. Duża liczba cykli ładowania akumulatorów pozwala na bardziej wydajną pracę silnika. Dzięki energii gromadzonej w Ultracaps, silnik spalinowy jest odciążony nawet o 30 procent, a redukcja obrotów sięga 6 procent. Całość zaoszczędzonego dzięki hybrydzie paliwa, w zależności od intensywności pracy pojazdu, może wynieść nawet 11 procent.

Od czasu wprowadzenia do sprzedaży model RX70 HYBRID zdobył szereg wyróżnień:

  • International Forklift Truck of the Year Award (IFOY) – nagroda dla najlepszego wózka widłowego w klasie udźwigu do 3,5 tony
  • Bundespreis Ecodesign Produkt 2012 – nagroda za ekologiczny produkt,. Organizatorami konkursu są: Federalne Ministerstwo Środowiska i Federalna Agencja Środowiska. Patronat nad ceremonią obejmuje niemiecki minister ds. środowiska
  • finalista konkursu Dobry Wzór 2012, organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
2023-12-11T12:17:52+01:00