Artykuły prasowe – Rok 2013

Jesteś tutaj:Strona główna/O nas w prasie/Artykuły prasowe – Rok 2013

Logistyka Odzysku nr 4/2013(9), str. 47-60

„Czy organizacje odzysku coś organizują”

Wypowiedź dr Katarzyny Michniewskiej, prezes Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A., o tym, czym, oprócz przejęcia wszystkich obowiązków producenta w zakresie odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych zajmują się organizacje odzysku.

***

Przegląd Techniczny nr 7-8/2013, str. 8-9

„Czym jest ekologistyka”

Wypowiedź dr Katarzyny Michniewskiej, prezes Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A., o różnicach między ekologistyką, a logistyką odzysku, o sytuacji logistyki odzysku w kraju i na świecie oraz o tym, co jest lepsze – recykling czy spalanie odpadów.

***

Logistyka Odzysku Nr 3/2013(8), str. 57-60

„Konferencja Logistyka Odzysku”

Artykuł jest relacją z III edycji Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku, która odbyła się dnia 18-19 czerwca 2013 r. we Wrocławiu. Konferencja zgromadziła blisko 200 uczestników. Konferencję uświetnił gość specjalny z Japonii – Satoru Otake z firmy Panasonic Eco Technology Center. Rangę wydarzenia uświetniły patronaty Ministerstwa Gospodarki, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz patronaty COBRO, PIGO, PIO, PISiL a także patronaty merytoryczne renomowanych uczelni Polskich: SGH i WAT. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowała TVP Wrocław.

***

Packaging Polska Nr 06-07/13, str. 56-57

„Czerwiec z ekologią”

Artykuł jest relacją z III Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku oraz Gali Finałowej konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2012.

„Teoretycznie nie ma różnicy między teorią, a praktyką. W praktyce taka różnica jednak jest” – takie słowa zostały wypowiedziane podczas Konferencji, na której spotkali się zarówno teoretycy, jak i praktycy związani z sektorem przemysłu gospodarowania odpadami, branżą opakowaniową oraz specjalizujący się w szeroko pojętej logistyce odzysku. Taki był też cel i zamierzenie, aby spotkanie przerodziło się w dyskusję na najbardziej nurtujące tematy.

Przeczytaj cały artykuł…

***

Logistyka Odzysku Nr 3/2013(8), str. 45-48

„Konkurs Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2012 – statuetki wręczone!”

Artykuł jest relacją z Gali Finałowej konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo, która odbyła się 9 kwietnia 2013 r. we Wrocławiu. Podczas Gali ogłoszeni zostali laureaci konkursu. Zaprezentowali oni swoje firmy, produkty i usługi oraz opowiedzieli, dlaczego troska o środowisko jest tak ważna w ich pracy zawodowej. Galę relacjonowała TVP Wrocław.

***

Logistyka Odzysku Nr 3/2013(8), str. 43-44

„Wprowadzasz opakowania? – edukuj!”

Artykuł dotyczący zmian, jakie ma wprowadzić nowa Ustawa o opakowaniach i odpadach opakowaniowych odnośnie edukacji ekologicznej. Każdy, kto wprowadza produkt w opakowaniu, ma obowiązek prowadzić publiczne kampanie edukacyjne – samodzielnie bądź za pośrednictwem profesjonalistów. Jak dokładnie przedstawia się ten obowiązek? Pełna treść artykułu dostępna w numerze 3/2013(8) Logistyki Odzysku.

***

Logistyka Odzysku Nr 2/2013(7), str. 28

Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi – wypowiedzi ekspertów”

Wypowiedź dr Katarzyny Michniewskiej, Prezes Zarządu Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A., przybliża realia związane z gospodarką odpadami komunalnymi.

***

Logistyka Odzysku Nr 1/2013(6), str. 86-88

„Kompensata Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A.”

Artykuł opisuje sposób funkcjonowania organizacji odzysku oraz korzyści, jakie niesie współpraca z tym podmiotem. Podkreśla, że wytwarzanie odpadów opakowaniowych – wbrew powszechnemu myśleniu – niekoniecznie musi wiązać się z kolejnymi wydatkami, a wręcz przeciwnie…

***

2023-05-11T09:06:04+02:00