BeGood – Ekologiczna torba na zakupy Zero Waste

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT PRODUKT 2018/BeGood – Ekologiczna torba na zakupy Zero Waste

Ekologiczna torba na zakupy Zero WastePRZEDSIĘBIORCA: BeGood

NAZWA ZGŁASZANEGO PRODUKTU: Ekologiczna torba na zakupy Zero Waste

Można pomyśleć, że to przecież torba, Nic kreatywnego, twórczego. Ma co prawda wygodne szerokie uszy, w środku wygodna kieszonka, w której zmieści się jedyny akceptowalny plastik, taki, którym można płacić 😉 Materiał, to tylko bawełniana surówka, szyta w Polsce, więc wspiera lokalny biznes.

Jeśli jesteśmy pokoleniem, zdającym sobie sprawę ze szkód, które cywilizacja wyrządziła, jednocześnie będąc ostatnim, które może coś w tej kwestii zrobić, to ta torba nabiera całkiem innego wymiaru. Z nią, nie weźmiemy już ani jednej nieszczęsnej, jednorazowej „zrywki”. Gdy mamy pod ręką (dosłownie) 10 siateczek, każda skategoryzowana według wielkości, wystarczy tylko sięgnąć, po tę wielkość, której potrzebujemy. Może być wykorzystywana do przechowywania: orzechów, cebuli, czosnku albo sporej ilość ziemniaków. Każda kieszeń odpowiada wielkości siateczki, która znajduje się w jej wnętrzu. Mamy ich tam po dwie z każdego rozmiaru. Kolorowe obszycia służą do tego, by wypakowując zakupy, móc każdą siateczkę schować z powrotem do odpowiedniej kieszonki, porównując obszycie kieszonki i sznureczek woreczka. Niebieski do niebieskiej, zielony do zielonej itd.

Torba daje nam gotowe rozwiązanie, by móc robić zakupy bez bezsensownych śmieci. Daje nam czas, którego nie tracimy na dopasowywanie odpowiedniej siateczki czy woreczka do konkretnej zawartości. Daje nam satysfakcję, gdy widzimy uznanie w oczach sprzedawcy, który nabija cenę produktu w ekologicznej siateczce, widząc jednocześnie jej zawartość. Daje nam spokój i lekkość. Poczucie, że nawet te kilka siateczek wypełnionych warzywami, owocami, to mały krok do lepszego, bardziej świadomego życia bez śmieci, których produkować  nie musimy.

Torba dostępna jest w kolorze naturalnym (beżowy) oraz czarnym. W kieszonkach znajdują się siateczki z siatki dresowej, sznurki są satynowe a stopery nylonowe. Wewnątrz torby znajduje się mała, zapinana na zatrzask kieszonka na klucze bądź pieniądze.

Torba BeGood chroniona jest wzorem przemysłowym nr 006080792-0001

 

Zasady konkursu Wytypuj

Eko-Hit Produkt

Eko-Hit Usługa

Eko-Hit Gmina Zasobooszczędna

 

 

2023-08-24T12:02:32+02:00