Drewnem pisane – Pióra i długopisy

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT PRODUKT 2018/Drewnem pisane – Pióra i długopisy

PRZEDSIĘBIORCA: Drewnem pisane

NAZWA ZGŁASZANEGO PRODUKTU: Pióra i długopisy

Pióra i długopisy wykonywane w głównej mierze z drewna przez małżeństwo.

Twórcy piszą, że: 80% materiałów jakie używamy do stworzenia produktu pochodzi z odpadów: drewno w większości to odpad ze stolarni, z żywicą epoksydową łączymy inne przedmioty jak szyszki, resztki makaronu jadalnego (niegotowany), papier. Można powiedzieć co nam wpadnie do ręki i da się wytoczyć na tokarce. W dobie produkcji coraz większej ilości śmieci, powstał pomysł na wykorzystanie tego co mamy w domu. I tak powstała seria długopisów i jedno pióro z typowych odpadów domowych. Czyli nakrętki oraz zmielony papier z gazetek reklamowych, które zalewają skrzynki pocztowe.

Cały pomysł tworzenia instrumentów piśmienniczych narodził się podczas choroby (sarkoidoza, astma), aby zapełnić czas kiedy nie mogłem pracować (ponad rok). A jak to w życiu bywa wystarczyła iskra, aby pomysł zaczął żyć własnym życiem. W tej chwili w raz z mają żoną tworzymy coraz nowsze i ciekawsze wzory, a pomysłów nigdy nam nie brakuje. Pióra i długopisy są tworzone w 100% ręcznie przy zachowaniu jak już wspomniałem w 80% upcyklingu.

Dzięki odpowiedniemu doborowi, a następnie unikalnej obróbce powstają niepowtarzalne wzory. Te instrumenty piśmiennicze są nie tylko piękne, ale również dopasowane do charakteru pisma.

 

 

 

Zasady konkursu

Eko-Hit Produkt

Eko-Hit Usługa

Eko-Hit Gmina Zasobooszczędna

 

 

2023-04-04T13:44:18+02:00