Branża biomasowa na targach POL-ECO-SYSTEM

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Branża biomasowa na targach POL-ECO-SYSTEM

Pol-Eco-SystemBiomasa – największe obok wiatru i słońca źródło energii odnawialnej w Polsce – będzie przedmiotem dyskusji podczas Konferencji Biomasa – Energia Biznesu 2015, organizowanej podczas targów POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu (27-30.10.2015 r.).

Program konferencji

Dwudniową konferencję podzielono na cztery bloki tematyczne – biomasa, biopaliwa, biogaz, rośliny energetyczne. W ramach każdego z nich przewidziano 25-30 minutowe panele dyskusyjne poświęcone zagadnieniom pozyskiwania biomasy, dostaw surowca dla energetyki zawodowej, aktualnej sytuacji rynku pelletu i brykietu w Polsce, energetycznego potencjału odpadów, instalacji biogazowych czy roślin energetycznych jako szansy rozwoju polskiego rolnictwa.

Dyskusja zaproszonych do udziału ekspertów dotyczyć będzie m.in. tematów: “Słoma czy drewno” – rynek urządzeń grzewczych na biomasę w Polsce, “Instalacja szyta na miarę – biogazownia, która uwzględnia potrzeby i możliwości inwestora” czy “Zagajniki krótkiej rotacji – zysk dla rolnika”. Program przewiduje łącznie 19 prelekcji.

Międzynarodowe Targi Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych w Poznaniu

Na program Konferencji składają się także case studies, które zostaną zaprezentowane przez praktyków działających w branży biomasowej i obejmą m.in. zagadnienia najlepszych w polskich warunkach roślin energetycznych czy niemieckiej technologii biogazowej.

Prezentacje będą punktem wyjścia do analiz i dyskusji nad branżą biomasy, szczególnie w kontekście istotnych zmian prawnych wprowadzonych przez ustawę o OZE.

Pierwsze takie spotkanie branży biomasowej na POL-ECO-SYSTEM

Konferencja Biomasa – Energia Biznesu 2015 będzie pierwszym na taką skalę spotkaniem przedstawicieli branży biomasowej na targach POL-ECO-SYSTEM. Wydarzenie zgromadzi szerokie grono przedstawicieli branży biomasowej – producentów i dostawców biomasy, producentów i dystrybutorów urządzeń grzewczych na biomasę, właścicieli biogazowni, przedstawicieli firm projektowych, instytucji i stowarzyszeń związanych z OZE oraz instytucji naukowych.

Celem wydarzenia jest stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń, prezentacji poglądów, oceny aktualnej sytuacji rynku i prognoza jego rozwoju.

Konferencja Biomasa – Energia Biznesu 2015 odbędzie się w dniach 29-30 października na terenie Miasteczka Ekologicznego. Wstęp dla uczestników targów jest bezpłatny.

Zgłoszenie udziału dla profesjonalistów: energiabiznesu@magazynbiomasa.pl, tel. 507 786 173, 790 439 216

Więcej o pozostałych wydarzeniach targów POL-ECO-SYSTEM na stronie: www.polecosystem.pl

2018-02-12T15:16:52+01:00