16 numer Logistyki Odzysku – BIOODPADY

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/16 numer Logistyki Odzysku – BIOODPADY

Tematyka odpadów biodegradowalnych, której poświęcony jest bieżący numer “Logistyki Odzysku”, od dłuższego czasu jest przedmiotem dyskusji zarówno przedstawicieli branży odpadowej, jak i mieszkańców, dla których bioodpady są nie lada problemem. Niestety poziom selektywnej zbiórki tej frakcji nadal jest w naszym kraju niezadowalający, a zmiana tego stanu rzeczy wymaga podjęcia konkretnych działań. Stąd tak wielkie zainteresowanie nowym projektem rozporządzenia w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych, o którym mogą Państwo przeczytać w aktualnym numerze “Logistyki Odzysku”.

W numerze pojawiają się również rozważania nad perspektywami gospodarki odpadami biodegradowalnymi w Polsce, a także artykuły na temat szans i zagrożeń rynku odpadów bio w kontekście konieczności stworzenia systemu logistycznego ich zbiórki. Czytelnicy znajdą również odpowiedź na pytanie, czy bioodpady są dochodowym biznesem, a także jakie są najefektywniejsze sposoby zagospodarowania produktów biodegradowalnych.

Jak zawsze w “Logistyce Odzysku” znaleźć można najciekawsze wydarzenia branżowe i naukowe, a także najbardziej godne uwagi przedsięwzięcia.

Czasopismo “Logistyka Odzysku jest patronem medialnym II edycji Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Odpady, której temat wiodący to „Bioodpady – najnowsze trendy i inspiracje”. Odbędzie się ona 14-15 września 2015 r. we Wrocławiu.

2023-04-04T13:50:35+02:00