Drugi numer czasopisma “Logistyka Odzysku” już w sprzedaży!

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Drugi numer czasopisma “Logistyka Odzysku” już w sprzedaży!

Logistyka OdzyskuTematem przewodnim drugiego numeru Logistyki Odzysku jest EKOLOGISTYKA, jako narzędzie podnoszenia świadomości i skuteczności ekologicznej funkcji logistycznych przedsiębiorstw.

Wydanie pisma pokryło się z okresami sprawozdawczymi – związanymi z opakowaniami – w większości przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych na terenie Polski. Celem numeru jest omówienie zasad tej sprawozdawczości i akcentowanie korzyści, jakie może ona przynieść firmie: redukcja masy opakowań, zmiana ich składu, ograniczenia emisji związanych z opakowaniami, wielokrotnego ich użycia w systemach zamkniętych, i wielu innych, szczególnie zapewnienia przydatności do odzysku i recyklingu produkowanych opakowań.

W numerze ponadto przybliżamy kwestię opakowań biodegradowalnych oraz wielokrotnego użytku. Podpowiadamy, jak skutecznie unikać muda (marnotrawstwa) w firmie. Omawiamy obowiązki związane z opłatą produktową i radzimy jak się z nich wywiązać. Porządkujemy kwestię sprawozdawczości OPAK, która dla wielu przedsiębiorców była do tej pory niejasna. W kalendarium zamieszczamy informacje o najważniejszych sprawozdawczych obowiązkach przedsiębiorców w zakresie ochrony środowiska, obowiązujących w I kwartale 2012 r. Dodatkowo specjalista z KOBiZE wyjaśnia niuanse związane z raportowaniem dotyczącym emisji.

Drugi numer czasopisma Logistyka Odzysku można nabyć w wybranych salonach Empik i Garmond Press. Prenumeratę można zamówić za pośrednictwem firmy Kolporter oraz pisząc na adres: redakcja@mmconsulting.waw.pl

2018-02-20T12:34:05+01:00