DZIAŁANIA EDUKACYJNE W 2010 ROKU

Jesteś tutaj:Strona główna/Działania Edukacyjne/DZIAŁANIA EDUKACYJNE W 2010 ROKU

Równolegle do programu prowadzonego w Centrum Zdrowia Dziecka, Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A. angażowała się w działania edukacyjne prowadzone na terenie całego kraju. Nasza edukacja ekologiczna stanowiła podstawę niejednego wydarzenia kulturalnego. Byliśmy zapraszani na imprezy okolicznościowe, zawsze przywożąc ze sobą ciekawe informacje, gry, zabawy i dużą porcję uśmiechu.

W marcu Eko Cykl zaczął sponsorować rajdowca Kacpra Puszkiela.

Wybór ten nie był przypadkowy – rajdowiec znany jest z tego, że swoje samochody składa sam z używanych części. Jak sam mówi, chce takim zachowaniem pokazać że nie tylko nowe auta z salonu mogą osiągać świetne wyniki, również te, zbudowane z używanych części mogą brać udział w wyścigach i wygrywać!

W kwietniu, po raz kolejny wsparliśmy młodzieżowy klub sportowy AGAPE z Białołęki.

Również w kwietniu przeprowadziliśmy sondę uliczną wśród mieszkańców Warszawy. Pytaliśmy, co wiedzą o segregacji i recyklingu. Wyniki sondy pozwoliły ocenić, co jest dla społeczeństwa zrozumiałe, a z czym wciąż są problemy. Dzięki temu wiemy na czym się skupić w ramach prowadzonej przez nas edukacji ekologicznej.

Na obchody Dnia Ziemi, w kwietniu, zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Brańsku. Przeprowadzaliśmy tam zajęcia z edukacji ekologicznej, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie u starszych dzieci.

W czerwcu odbywał się dwudniowy festiwal edukacyjno-muzyczny w Drohiczynie.

Na naszym stoisku uczestnicy mogli pomalować płócienną torbę, zagrać w specjalnie na tę okazję przygotowaną grę ekologiczną (Śmieciowy Twister), jak również wziąć udział w szkoleniach dotyczących poprawnej gospodarki odpadami.

Nie zabrakło nas również na czerwcowym 8. Krakowskim Festiwalu Recyklingu.

Tam również po za tradycyjnymi już grami i zabawami ekologicznymi, udzielaliśmy rad i wskazówek na temat znaczenia segregacji w gospodarce odpadami. Można było również wymienić surowce wtórne na sadzonki drzew, krzewów czy ziół.

W lipcu, na obozie letnim Sportteam, przeprowadzaliśmy warsztaty ekologiczne.

Część uczestników mogła zapoznać się z podstawowymi zasadami segregacji już wcześniej na zimowisku, podczas którego trenerzy przeprowadzili zajęcia korzystając z otrzymanych od nas materiałów edukacyjnych.

We wrześniu natomiast miał miejsce Festyn w Machcinie. Na tę okazję również przygotowaliśmy gry i zabawy edukacyjne.

2018-04-23T14:34:13+02:00