Dziewczynka z zapałkami. Świat SMOGU

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Dziewczynka z zapałkami. Świat SMOGU

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematami ekologii, środowiska i lubiących sztukę na premierę kolejnego spektaklu realizowaną w ramach Publicznych Kampanii Edukacyjnych przez Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Spektakl ekologiczny pt. „Dziewczynka z zapałkami. Świat smogu” emitowany będzie 14 października 2021 roku o godzinie 12:00 i 19:00.

Dostęp:

Kanał YouTube Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Profil społecznościowy Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. na Facebooku.

Spektakl kierowany jest do ogółu społeczeństwa na terenie Polski i poza jej granicami, do nieograniczonej liczby uczestników poprzez dostęp online.

Dziewczynka z zapałkami

Opis:

W sztuce „Dziewczynka z zapałkami. Świat smogu” wykorzystujemy różne artystyczne formy przekazu aby uwrażliwiać ludzi na tematy związane z dbałością o stan środowiska naturalnego, od którego zależy nasze zdrowie, a nawet życie. Przedstawienie porusza cyklicznie powracający problem smogu, spalania odpadów w przydomowych piecach, zagrożenia płynące z zanieczyszczania powietrza, takie jak negatywny wpływ na nasze zdrowie, czy niszczenie otaczającego środowiska. Widowisko promuje również zasady prawidłowej segregacji i postępowania z odpadami komunalnymi. Spektakl jest inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena, a dziewczynka z zapałkami jest symbolem planety, na której los wciąż wielu mieszkańców jest obojętnych.

Cele przedsięwzięcia:

Za sprawą widowiska artystycznego pt.: „Dziewczynka z zapałkami. Świat smogu” pragniemy osiągnąć efekty takie jak: zwiększenie ogólnej świadomości ekologicznej, zwrócenie uwagi na zdrowotne i środowiskowe zagrożenia wynikające z zanieczyszczania powietrza, osiągnięcie bardziej odpowiedzialnych postaw w zakresie postępowania z odpadami oraz większej umiejętności selektywnego zbierania odpadów. Chcemy również wspierać nauczycieli, obchodzących tego dnia swoje święto – Dzień Edukacji Narodowej.

Obsada:

Aktorzy i wokaliści:

Sylwia Przetak – wokalistka musicalowa, uczestniczka programów rozrywkowych „Bitwa na głosy” oraz „Tak to leciało”.

Akrobaci:

Marta Kowalewska – artystka akrobatka specjalizująca się w akrobatyce powietrznej występowała na scenach wielu kontynentów. Swoje pierwsze kroki stawiała na arenie zawodowej w gimnastyce artystycznej zdobywając wiele tytułów na arenie krajowej i międzynarodowej.

Martyna Majak – akrobatka powietrzna, Półfinalistka edycji „Mam Talent” w 2018 roku, Finalistka festiwalu Cyrkulacje 2020.

Agnieszka Marczak – artystka cyrkowa specjalizująca się w kontorsjonistyce czyli wyginaniu ciała ponadprzeciętnie. Finalistka „Mam Talent” w 2013 roku. Od tamtej pory wystąpiła w 14 krajach m.in.: Japonii, Chinach, USA, Katarze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Izraelu. Jest także laureatką wielu międzynarodowych konkursów.

Marysia i Julian – akrobaci cyrkowi specjalizujący się w Grach Ikaryjskich. Zwycięzcy edycji „Mam Talent” w 2019 roku.

Tancerze:

Justyna Ostach, Kasia Reisch, Anna Reisch, Łukasz Trautsolt, Bartłomiej Zaniewicz i Tomasz Ziółek  – artyści wielu programów rozrywkowych jak „Twoja Twarz brzmi znajomo”, „Przebojowa noc”, „Jak oni śpiewają”. Tancerze m.in. Teatru Roma, Studio Buffo, Teatr Komedia i Teatru Syrena.

Tomasz Pałasz –  przygodę ze sceną zaczynał jako tancerz rock&rolla wygrywając m.in. w 1993 roku Ogólnoświatowy Konkurs Rock’n’rolla im. Billa Halley’a. Tancerz specjalizujący się w stepie. Wynalazca elektronicznych butów perkusji. Tancerz i aktor wielu scen m in. W Teatrze Roma, Teatrze Wielkim czy Teatrze Narodowym.

Reżyseria: Michał Derlicki – Dyrektor Teatru Ekologicznego Bohema House. Akrobata powietrzny, solista na pasach w rewii „Holiday on Ice”, aktor i artysta Teatru Studio Buffo w Warszawie, Finalista festiwalu Cyrkulacje 2018, kaskader.

Prolog i epilog: Maciej Orłoś – aktor, dziennikarz, prezenter, youtuber.

Muzyka: Janek Traczyk – polski aktor musicalowy, wokalista, kompozytor i autor tekstów.

Choreografia tańca: Bartłomiej Zaniewicz – tancerz, trener, instruktor tańca, choreograf oraz instruktor tańca.

Kostiumy: Natalia Dylczyk – akrobatka powietrzna, solistka Cirque du Soleil w Las Vegas.

 

Organizator: Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Bohema House Teatr Ekologiczny

Zrealizowano w ramach Publicznych Kampanii Edukacyjnych

2023-08-24T12:28:29+02:00