Efektywność surowcowa firmy John Deere

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT 2014/Efektywność surowcowa firmy John Deere

Firma: John Deere Polska Sp. z o.o.

Koszenie terenów zielonych kosiarkami hybrydowymi

Jednym ze zmartwień właścicieli pól golfowych jest niebezpieczeństwo zabrudzenia ich doskonale wypielęgnowanej trawy olejem hydraulicznym, zwłaszcza tuż przed ważnym turniejem. Przyczyną większości wycieków oleju hydraulicznego z kosiarek wirnikowych używanych na polach golfowych jest nieszczelność przewodów elastycznych doprowadzających olej hydrauliczny do układu napędowego wirnika. Dzieje się tak, ponieważ przewody te ciągle się odkształcają wskutek wielokrotnego podnoszenia i opuszczania zespołów tnących podczas pracy w celu dopasowania ich położenia do ukształtowania podłoża.

Efektywność surowcowa firmy John Deere

Źródło: www.deere.pl

Firma John Deere znalazła rozwiązanie tego problemu: Hybrydową kosiarkę do pól golfowych 8000 E-Cut™. Dzięki wyeliminowaniu układu hydraulicznego z napędu zespołu tnącego nie dochodzi do żadnych wycieków. Zespoły tnące są zasilane przez alternator generujący prąd 180 A pod napięciem 48 V. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych akumulatorów. Takie rozwiązanie pozwoliło również obniżyć prędkość obrotową silnika podczas koszenia, co przekłada się na znaczne obniżenie zużycia paliwa i minimalizację poziomu hałasu oddziałującego na operatora i osoby postronne.

Niskie zużycie paliwa

Firma John Deere szczyci się wieloletnią tradycją dostarczania maszyn i urządzeń wyróżniających się niskim zużyciem paliwa. Najnowsze przykłady:

Ciągnik John Deere 8320R ustanowił rekord oszczędności paliwa w teście ciągników przeprowadzanym na Uniwersytecie Nebraska. Wyniki osiągnięte podczas Nebraska Tractor Test udowodniły, że w kategorii pomiaru pełnej mocy, przy 75% siły uciągu, ciągnik 8320R wyróżnia się zużyciem paliwa nawet o 26% niższym od innych konkurencyjnych ciągników podobnej wielkości.

Wysięgnik przegubowy ładowacza serii D wyróżnia się wyższą wydajnością i obniża zużycie paliwa. Do wzrostu wydajności przyczynia się również oszczędny silnik John Deere 6068 Tier 2 PowerTech™, wyposażony w sterowany elektronicznie wysokociśnieniowy układ wtrysku paliwa z szyną Common Rail.

Recykling i regeneracja

W niektórych produktach Firma John Deere wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu lub materiały odnawialne, np. tworzywa na bazie kukurydzy i soi, stosowane w podzespołach kombajnów i niektórych ciągników. Dostarcza również klientom na całym świecie produkty regenerowane. Regeneracja jest częścią działalności Firmy od ponad dziesięciu lat.

 

2017-11-16T08:43:37+01:00