Gala EMAS Awards w Wieliczce – nominacja dla Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A.

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Gala EMAS Awards w Wieliczce – nominacja dla Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A.

17 listopada 2011 roku, Komisja Europejska ogłosiła laureatów nagród przyznawanych w ramach europejskiego systemu ekozarządzania i audytu (EMAS). Gala przyznania nagród EMAS odbyła się w stylowych wnętrzach Kopalni Soli podkrakowskiej Wieliczki.

Zwycięzcy wyłonieni zostali spośród 36 nominowanych pochodzących z 15 europejskich krajów.

Wśród nominowanych w kategorii małych organizacji sektora prywatnego, znalazła się Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A., która w lutym 2009 roku, jako pierwsza organizacja odzysku w Polsce, uzyskała rejestrację w Europejskim Systemie Ekozarządzania i Audytu EMAS.

Nagrody EMAS są przyznawane przez Komisję Europejską od 2005 roku, jako wyróżnienie za konkretne działania mające na celu ochronę środowiska. Sam europejski system ekozarządzania i audytu jest narzędziem dla tych organizacji, którym zależy na poprawie swoich rezultatów nie tylko w zakresie ekologii, ale także finansów (oraz chcących informować o wynikach jakie osiągnęli w tej dziedzinie).

Obecność w systemie EMAS zwiększa wiarygodność uczestników w zakresie wspomnianych działań. Warto podkreślić, że organizacje wyróżnione w tegorocznej edycji plebiscytu, wykazały się nie tylko zaangażowanie w dziedzinie ochrony środowiska, ale także we wdrażaniu innowacyjnych technologii.

2023-12-01T12:26:19+01:00