I EDYCJA KONKURSU

Konkurs Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2012 – statuetki wręczone!

Rozstrzygnięcie I edycji konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo odbyło się 18 czerwca 2013 r. na zakończenie pierwszego dnia III Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku. Wyłoniono wtedy trzech laureatów, którymi zostali:

I miejsce i tytuł Najefektywniejszego Surowcowo Przedsiębiorcy 2012 roku – B.EST TOYS Agnieszka Lewicka – Łydek – zabawki B.Toys
II miejsce – CEMEX Sp. z o.o. – Akcje ekologiczne
III miejsce – INTRADE Piotr Taterka – Modular Box

Wszystkie zgłoszenia w kategorii EKO-HIT Wszystkie zgłoszenia w kategorii EKO-KICZ

Podczas Gali Finałowej laureaci zaprezentowali swoje firmy, produkty i usługi oraz opowiedzieli, dlaczego troska o środowisko jest tak ważna w ich pracy zawodowej. Galę relacjonowała TVP Wrocław:

Wywiady z laureatami zostały opublikowane w 8 numerze czasopisma Logistyka Odzysku (3/2013) – patrona medialnego konkursu.

I miejsce i tytuł Przedsiębiorcy Efektywnego Surowcowo 2012 zajęła firma:

B.est TOYS Polska za zabawki B.toys

Opakowania zabawek B.toys to opakowania biodegradowalne bądź praktyczne pojemniki, słoje z zakrętkami, torby zapinane na zameczek, których można używać na przykład do przechowywania zabawek. Producent podpowiada także praktyczne zastosowania opakowań tekturowych – na przykład opakowanie samochodzików stanowi jednocześnie atrakcyjny garaż, który dzieci wykorzystują w zabawie. Zabawki posiadają opaski i/lub przywieszki prezentowe, wykonane z papieru z recyklingu przy użyciu tuszy na bazie soi.

Jakość wykonania zabawek oraz zastosowanych surowców zapewnia ich długie użytkowanie. Zabawki wyposażane są w baterie o długiej żywotności z dołączoną informacją na temat właściwego postępowania ze zużytymi bateriami. Zabawki B.toys to przykład produktu w szczególny sposób rozwijającego świadomość ekologiczną i wyrabiającego dobre nawyki – wśród rodziców i dzieci.

 
 

II miejsce zajęła firma:

CEMEX Sp. z o.o. za wykorzystanie paliw alternatywnych oraz akcje ekologiczne dla pracowników

Cemex Polska Sp. z o. o. używa surowców i paliw pochodzących z odpadów w miejsce surowców i paliw naturalnych. Proces wytwarzania cementu nie tylko nie generuje odpadów poprodukcyjnych, lecz także umożliwia zagospodarowanie różnego rodzaju odpadów z innych sektorów gospodarki w bezpieczny sposób. Firma Cemex angażuje się także w edukację ekologiczną swoich pracowników – zorganizowała zbiórkę elektroodpadów, dzień bez samochodu, pod szyldem akcji “Sprzątanie Świata” zorganizowała eko pikniki dla pracowników oraz ich rodzin.
 

III miejsce zajęła firma:

INTRADE Piotr Taterka za Modular Box

Modular Box to nowoczesne, proekologiczne rozwiązanie logistyczne stworzone z myślą o produktach sypkich i płynnych. Charakterystyczny, unikatowy kształt i budowa pojedynczego opakowania powoduje bardzo dużą stabilność całości towaru na palecie, a jednocześnie wyeliminowuje stosowanie dodatkowych zabezpieczeń.

 
 
 
 
Fotorelacja z Gali Finałowej konkursu „Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2012”:

Wszystkie zgłoszenia w kategorii EKO-HIT Wszystkie zgłoszenia w kategorii EKO-KICZ

2018-03-14T15:59:19+01:00