II edycja Salonu Logistyka Odzysku

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/II edycja Salonu Logistyka Odzysku

W dniu 15 października 2014 roku odbyła się kolejna edycja Salonu Logistyki Odzysku, zorganizowanego w ramach Targów POLEKO 2014 przez firmę M&M Consulting z Warszawy.

Co to jest logistyka odzysku?

Program Salonu obejmował szereg wystąpień, które umożliwiły jego uczestnikom poznanie zagadnień związanych z tematyką szeroko pojętej logistyki odzysku. Spotkanie otworzyła dr Katarzyna Michniewska, prezes zarządu Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A., przybliżając zebranym tytułowe pojęcie logistyki odzysku.

Logistyka odzysku to wszelkie rozwiązania w zakresie zarządzania logistycznego w gospodarce odpadami. Pojęciem tym określane są procesy planowania, wdrożenia i kontrolingu wydajnego, optymalnego pod względem kosztowym przepływu surowców naturalnych, półproduktów i wyrobów gotowych wraz ze związaną z nimi informacją od punktu przeznaczenia do punktu pochodzenia w celu odzyskania wartości lub właściwego składowania (www.rlec.com).

Aplikacja mobilna Kiedy Wywóz

Następnie dr Paweł Hanczar z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz dr hab. Dariusz Wawrzyniak z firmy SophScope Sp. z o.o. przedstawili nowoczesne rozwiązanie wspomagające selektywną gospodarkę odpadami – aplikację mobilną Kiedy Wywóz, udostępniającą m.in. harmonogramy odbioru odpadów w wybranych gminach. Kolejne wystąpienia poświęcone były zagadnieniom logistyki odzysku w różnych aspektach – zwrotów i reklamacji, procesów odzysku i recyklingu surowców wtórnych oraz ekologicznej odpowiedzialności biznesu, a także skutecznym rozwiązaniom dla “zielonych biur”.

Czasopisma na temat zrównoważonego rozwoju

Ostatnia prezentacja dotyczyła działalności wydawnictwa, którego misją jest propagowanie idei zrównoważonego rozwoju w społeczeństwie, za pośrednictwem czasopism, takich jak naukowo-branżowa “Logistyka Odzysku” czy kwartalnik dla dzieci i młodzieży “MiniLO&Aniela”. Wszystkie tematy zostały zaprezentowane przez specjalistów z firmy M&M Consulting, która od lat świadczy najwyższej jakości usługi doradcze w zakresie ochrony środowiska.

2023-11-16T08:35:44+01:00