IV edycja Konferencji Logistyka Odzysku zakończona sukcesem!

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/IV edycja Konferencji Logistyka Odzysku zakończona sukcesem!

IV edycja Konferencji Logistyka Odzysku odbyła się w dniach 9-10 kwietnia 2014 r. w Warszawie. Konferencja poruszyła problematykę efektywności surowcowej. Jej celem była wymiana doświadczeń w zakresie zrównoważonego gospodarowania odpadami oraz propagowanie społeczeństwa recyklingu, które efektywnie wykorzystuje dostępne zasoby, podejmuje świadome działanie zapobiegające powstawaniu odpadów i przekazuje do recyklingu odpady, których powstania nie dało się uniknąć. Ten cel udało się osiągnąć między innymi dzięki wybitnym prelegentom prezentującym najlepsze praktyki, które sprawdziły się w ich firmach.

Targi Packaging Innovations

 IV edycja Konferencji Logistyka Odzysku zakończona sukcesemIV edycja Konferencji Logistyka Odzysku była edycją wyjątkową, ponieważ towarzyszyło jej inne ważne w branży wydarzenie. W targach tych co roku bierze udział kilka tysięcy osób związanych z branżą opakowaniową. Była to doskonała szansa na zaangażowanie przedsiębiorców w temat efektywniejszego wykorzystania zasobów.

Podczas dwóch dni Konferencji i towarzyszącym jej Targom spotkali się specjaliści z branży gospodarki odpadami, ochrony środowiska i logistyki odzysku z przedsiębiorcami z branży opakowaniowej. Doszło do wyjątkowej wymiany doświadczeń, w tkacie której uczestnicy zapoznali się z najnowszymi BlueHost trendami obowiązującymi w zarządzaniu łańcuchem dostaw, zdobyli nowe doświadczenia w zakresie oszczędniejszego wykorzystania zasobów do produkcji, myślenia o recyklingu opakowań już na etapie projektowania, lepszego projektowania produktów, stosowania substytutów i inżynierii ekologicznej.

Tak szerokie podejmowanie problemów odzysku i recyklingu podczas targów opakowaniowych to innowacyjne rozwiązanie w Polsce. Organizatorzy wierzą, że ich współpraca wyznaczy nowy trend w postrzeganiu zasobów wykorzystywanych do produkcji opakowań oraz przyczyni się do wzrostu gospodarczego, którego podstawą jest oszczędniejsze wykorzystanie zasobów podczas produkcji i konsumpcji dóbr.

2018-03-06T09:32:16+01:00