Kolekcja Timeless Collection™ 2013

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT 2013/Kolekcja Timeless Collection™ 2013

Firma: Baltic Wood, www.timeless.balticwood.pl

Timeless Collection™: unikatowe podłogi artystycznie postarzane

Timeless Collection to dębowe deski, misternie wykończone ręką człowieka i dodatkowo uszlachetnione olejem naturalnym, które składają się na podłogi niezwykłe, wyrafinowane, o niepowtarzalnym charakterze. Kolekcja dostępna jest w Limitowanej Sieci Sprzedaży.

Poprzez kolekcję podłóg drewnianych Timeless Collection Baltic Wood definiuje ponadczasowość. To propozycja 6 dębowych podłóg, których artystycznie postarzane powierzchnie są dziełem ludzkich rąk. Dzięki temu, każda z desek to odrębna historia pełna wspomnień i emocji. To swoista symfonia zmysłów, która wypełnia wnętrze, wprowadzając w nie zupełnie nowy, magiczny i niepowtarzalny klimat.

Kolekcja Timeless Collection™ Bursztynowa Komnata

Bursztynowa Komnata Timeless Collection Baltic Wood

Bursztynowa Komnata, Czarodziejskie Zaklęcie, Dzwon z Notre Dame, Historie Kolonialne, Sekrety Werony i Sen Starego Malarza zachwycają efektami postarzania, m.in. heblowaniem i szczotkowaniem, charakterystycznymi zacięciami, efektem ja po korniku czy misterną, 4-stronną – również wykonaną ręcznie – fazą. Ujmują także wyjątkową rustykalną selekcją i modną kolorystyką. Do wyboru wcierane ręcznie oleje ECO w barwach: od lekko białej, bursztynowej, aż po mistyczną, niemal czarną.

Kolekcja Timeless Collection™ Sekrety Werony

Sekrety Werony Timeless Collection Baltic Wood

Dodatkowymi atutami podłóg w 100% drewnianych jest ich wyjątkowo trwała i ekologiczna trójwarstwowa konstrukcja. Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC®, który potwierdza, że drewno pozyskiwane do ich produkcji pochodzi wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Co więcej, jedynie 1 z 3 warstw podłogi powstaje z wolno odnawialnego surowca.

Kolekcja Timeless Collection™ Historie Kolonialne

Historie Kolonialne Timeless Collection Baltic Wood

Warto podkreślić, że podłogi Timeless Collection™ to idealna synergia piękna i magii czasów przeszłych z osiągnięciami najnowocześniejszej technologii. Stąd też ręcznie postarzane deski, w których zaklęta jest ponadczasowość, są również szybkie w montażu, dzięki bezklejowemu złączu BalticLOC™ i gotowe do użytku zaraz po położeniu. Z powodzeniem sprawdzą się w także przypadku instalacji ogrzewania podłogowego.

 

Kolekcja Timeless Collection™ Sen Starego Malarza

Sen Starego Malarza Timeless Collection Baltic Wood

Kolekcja podłóg artystycznie postarzanych Timeless Collection™ dostępna jest tylko w Limitowanej Sieci Sprzedaży. W wybranych salonach Klienci znajdą ekskluzywną ekspozycję produktów oraz będą mogli liczyć na kompetentną i profesjonalną obsługę. Lista punktów sprzedaży zamieszczona jest na stronie www.timeless.balticwood.pl/siec-sprzedazy.htm.

Zapraszamy na www.timeless.balticwood.pl

TIMELESS COLLECTION a EKOLOGIA

Zgodnie z filozofią Baltic Wood, firma we wszystkich obszarach swojej działalności dąży do minimalizacji wpływu na środowisko naturalne. Dlatego wyjątkowo starannie dobiera dostawców komponentów, z których powstają podłogi, jak również kładzie nacisk na kompletną, proekologiczną utylizację odpadów powstających w procesie produkcji.

Do klejenia i barwienia drewna używane są wodne komponenty chemiczne pochodzące od najlepszych proekologicznych producentów (m.in. Woca, Osmo, Kneho, AkzoNobel). W pełni ekologiczne – oprócz lakierów – są również stosowane przez Baltic Wood oleje na bazie żywic akrylowych, którymi uszlachetniono powierzchnie podłóg. Oleje opracowane zostały na podstawie wieloletnich doświadczeń oraz w wyniku intensywnego rozwoju badań. Spełniają wymogi higieny i ekologii. Doskonałe właściwości oraz parametry jakościowe i hipoalergiczne zostały potwierdzone przez niezależne jednostki badawcze oraz instytuty.

Drewno wykorzystywane do produkcji podłóg pozyskiwane jest ze sprawdzonych źródeł – z lasów certyfikowanych FSC. Baltic Wood posiada prawo do posługiwania się znakiem Rainforest Alliance Certified™, który potwierdza odpowiedzialne wykorzystywanie zasobów naturalnych.

Troska firmy o przyrodę została również potwierdzona świadectwem M1 zapewniającym, że oferowane przez nią produkty spełniają najwyższe normy w zakresie emisji szkodliwych substancji chemicznych.

Wszystkie procesy w firmie – od zakupu surowców poprzez produkcję, marketing i sprzedaż są zarządzane zgodnie z normą ISO 9001, a system zarządzania środowiskowego jest potwierdzony przez certyfikat ISO 14001. System Zarządzania Jakością funkcjonuje w spółce od 2003 roku. Opiera się na prowadzeniu procesów technologicznych w dbałości o środowisko naturalne co pozwoliło na wdrożenie systemu zarządzania środowiskiem. Pracownicy spółki Baltic Wood wykonują bieżące badania produktu, potwierdzające zgodność z obowiązującymi standardami i przepisami na rynku europejskim.

Deklarowane parametry produktu poparte badaniami, wskazują na jego bezpieczeństwo dla środowiska oraz użytkownika – potwierdza to Deklaracja Zgodności Producenta jak również znak CE na produkcie. Całość procesu podlegają kontroli określonych parametrów istotnych dla zapewnienia powtarzalności produkowanych wyrobów.

Proces technologiczny kontrolowany jest w oparciu o wytyczne dla danego etapu procesu i prowadzony na dwóch płaszczyznach:

  1. Kontrola bieżąca (samokontrola) prowadzona przez operatorów poszczególnych linii produkcyjnych.
  2. Kontrola inspekcyjna (audyt wyrobu) prowadzona przez Kontrolerów Jakości w zakładzie.

Zapisy z prowadzonych kontroli służą do monitorowania poprawności procesów, potwierdzenia utrzymywanej na określonym poziomie jakości są też podstawą do wprowadzania działań korygujących i planów poprawy jakości, będących nieodzownym elementem doskonalenia i eliminowania słabych punktów.

Jednym z narzędzi stałego doskonalenia w Baltic Wood jest lean management. Produkcja w firmie planowana jest w taki sposób, aby zapewnić optymalne wykonanie planu produkcji tzn. ilość podłóg, która ma być sprzedana ściśle pokrywa się z ilością, która ma zostać wyprodukowana. Zapobiega to nadprodukcji i co za tym idzie – nie zwiększa stanów magazynowych.

Kolekcja Timeless Collection™ Dzwon z Notre Dame

Dzwon z Notre Dame Timeless Collection Baltic Wood

Utylizując odpady, firma wytwarza z nich energię, która zawracana jest i ponownie używana w procesie produkcyjnym. W ten sposób przedsiębiorstwo chroni środowisko naturalne podwójnie: nie obciążając go odpadami oraz minimalizując zakupy dodatkowej energii z zewnątrz.

Opakowanie produktu składa się z papieru, tektury oraz tworzywa sztucznego dzięki czemu w 100% podlega procesowi recyklingu.

Ekologiczną postawę firmy potwierdzają również zdobyte nagrody, m.in.: Eko Jakość Roku 2010, Eko-Laur Konsumenta 2009 oraz Produkt Przyjazny dla Mojego Domu 2007, 2010, 2011 i 2012.

O FIRMIE

Baltic Wood jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się producentów trójwarstwowych podłóg drewnianych na świecie. Od 2013 r. oferuje także lite podłogi drewniane. Baltic Wood to średniej wielkości firma, wystarczająco duża, by współpracować z największymi Partnerami i wystarczająco mała, by zachować elastyczność. Działa nieprzerwanie od 1999 roku. Nowoczesny zakład produkcyjny oraz siedziba główna firmy zlokalizowane są w Jaśle (Polska). Biura handlowe znajdują się w Krakowie i Jaśle (Polska) oraz Newark (USA). Produkty Baltic Wood trafiają do konsumentów poprzez sieć Dealerów w 44 krajach (w tym: Niemcy, Francja, Rosja, Włochy, USA, kraje skandynawskie).

Firma należy do grupy kapitałowej Nowy Styl Group, jednego z największych na świecie producentów mebli i krzeseł, obecnego poprzez swoją sieć dystrybucji w 60 krajach na 6 kontynentach.

2023-11-16T09:02:39+01:00