Olmet Sp. z o.o. Sp. Komandytowa – Skup i zagospodarowanie odpadów z metali, pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz wyburzenia i rozbiórki

Jesteś tutaj:Strona główna/EKO-HIT Usługa 2018/Olmet Sp. z o.o. Sp. Komandytowa – Skup i zagospodarowanie odpadów z metali, pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz wyburzenia i rozbiórki

PRZEDSIĘBIORCA: Olmet Sp. z o.o. Sp. Komandytowa

NAZWA ZGŁASZANEJ USŁUGI: Skup i zagospodarowanie odpadów z metali, pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz wyburzenia i rozbiórki

Firma Olmet od 1993 roku zapewnia swoim kontrahentom fachową i kompleksową gospodarkę odpadami, począwszy od skupu przez przerób oraz sprzedaż złomu stalowego, żeliwnego i złomu metali kolorowych, aż po profesjonalny recykling pojazdów oraz wyburzenia, rozbiórki, a nawet zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych. Rocznie przerabia ponad 300 tyś. ton złomu.

Olmet aktualnie posiada 4 oddziały: siedziba główna w Tarnowskich Górach, a także lokalizacje w Chorzowie, Mszanie oraz Rybniku. Dodatkowo funkcjonuje oddział mobilny skupu, który odbiera złom na zamówienie z dojazdem do posiadacza odpadów.

Firma Olmet zasłynęła także z projektu kultowego kalendarza, ze sprzedaży którego zysk przekazywany jest na cele charytatywne, np. akcji #sercezodzysku, wspólnej inicjatywy firmy OLMET i Stowarzyszenia Na Zdrowie.

W 2014 r. Olmet stworzył torby damskie, które są produkowane z samochodowych poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, odzyskanych z zezłomowanych pojazdów. Elementy te przekazywane są do pracowni odpowiedzialnych za projekt i szycie.

W 2012 oraz 2013 r. Olmet otrzymał nagrodę w Narodowym Konkursie Ekologicznym ,,Przyjaźni Środowisku’’, pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP, którego celem jest popularyzacja inwestycji i działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

W 2017 r. Olmet dołączył do programu Złomowisko PL, emitowanego przez Discovery, gdzie odkrywa przed widzami tajniki branży złomowej i ukazuje wartość, którą można wydobyć ze złomu.

OLMET w liczbach:

· ponad 120 pracowników;

· 8 nowoczesnych maszyn przeładunkowych,

· flota samochodowa do przewozu złomu i innych odpadów:

» 6 ciągników siodłowych, 15 zestawów hakowych do przewozu kontenerów,

» 2 zestawy samozaładowcze oraz specjalistyczny zestaw do przewozu ładunków wielkogabarytowych o masie do 60 Mg,

· 267 kontenerów o pojemności od 15 do 40 m3,

· przerób ponad 300 tysięcy ton złomu rocznie.

Olmet ma zdecydowanie najbardziej nowoczesną flotę maszynową w Polsce, a firma w dalszym ciągu planuje unowocześnić park maszynowy, m.in. w elektryczny dźwig czy prasę.

 

Zasady konkursu

Eko-Hit Produkt

Eko-Hit Usługa

Eko-Hit Gmina Zasobooszczędna

 

2023-12-01T10:56:00+01:00