Michael Braungart – specjalne wystąpienie w Polsce!

Jesteś tutaj:Strona główna/Aktualności/Michael Braungart – specjalne wystąpienie w Polsce!

Już 17 czerwca o godz. 20.30 we Wrocławiu wystąpi prof. Michael Braungart – niekwestionowany autorytet w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Spotkanie rozpocznie się uroczystą kolacją o godz. 20.00, po wystąpieniu prof. Braungarta, o godz. 21:30 odbędzie się koncert fortepianowy Kayo Nishimizu. O 22.00 będą możliwe konsultacje.

Sponsorem wieczoru jest

Michael Braungart - specjalne wystąpienie w Polsce
Jest to wydarzenie zamknięte. Prosimy o wcześniejsze zapisy. Koszt udziału: 200 zł.

Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt: ekocykl@ekocykl.org

Michael Braungart - specjalne wystąpienie w PolsceProf. Michael Braungart to niekwestionowany autorytet w zakresie zrównoważonego rozwoju. Chemik i założyciel Environmental Protection Encouragement Agency (EPEA) Internationale Umweltforschung GmbH w Hamburgu oraz współzałożyciel McDonough Braungart Design Chemistry (MBDC). Jego badania publikowane były w wielu czasopismach naukowych, publicystycznych oraz przyrodniczych w Europie i USA.

Obecnie profesor Inżynierii Procesowej na Uniwersytecie w Lüneburg (Niemcy). Przyjął również posadę profesora wizytującego w Szkole Biznesu Darden, gdzie prowadzi wykłady dotyczące m.in. ekowydajności i ekoefektywności, czy też projektowania Od Kołyski Do Kołyski. Kierownik Naukowy Instytutu Środowiska w Hamburgu, centrum badań non-profit, które tworzy „Top 50 Study”.

Zainicjował on naukowe badania nad szkodliwym wpływem środowiskowym i fizjologicznym produkowanych przemysłowo wyrobów konsumpcyjnych. Obecnie koncentruje się na pracy w MBDC i EPEA współpracując z innowacyjnymi firmami w kwestiach oceny materiałów, odpadów i bilansów energetycznych, projektowania cyklu życia, projektowania do demontażu oraz projektowania nowego produktu.

www.braungart.com

2023-11-16T10:09:01+01:00